Przewozy towarowe Tabor
Partnerzy działu

Przewozy towarowe

Przewozy towarowe · aktualności · statystyki · PKP Cargo· przewoźnicy. Na portalu NaKolei.pl publikujemy najnowsze informacje związane z: Przewozy towarowe.

Vectron Dual Mode łączy napęd elektryczny z napędem silnikiem wysokoprężnym

Vectron Dual Mode łączy napęd elektryczny z napędem silnikiem wysokoprężnym fot. Siemens

Kolejny pojazd od Siemens Mobility, który zobaczymy na InnoTransie. To nowa lokomotywa Vectron Dual Mode.

Jak zapowiada Siemens Mobility lokomotywa Vectron Dual Mode to zrównoważone i ekonomiczne rozwiązanie dla transportu towarowego. Nowość w taborze producenta zostanie zaprezentowana na tegorocznych targach InnoTrans.

Lokomotywa Vectron Dual Mode łączy napęd elektryczny z napędem silnikiem wysokoprężnym. Będzie dostępna dla zamawiających od końca września br. Wcześniej zostanie przedstawiona szerszej publiczności podczas InnoTransu w Berlinie.

 Pojazd o podwójnym trybie zasilania może korzystać zarówno z napędu silnikiem diesla, jak i napędu elektrycznego. Na zelektryfikowanych odcinkach linii  nowe lokomotywy są zasilane prądem elektrycznym, co pozwala oszczędzać paliwo i zmniejszyć koszty utrzymania. Lokomotywę można przełączać na tryb zasilania silnikiem diesla na niezelektryfikowanych odcinkach Dzięki koncepcji Dual Mode, operatorzy zwiększają swój wkład w ochronę środowiska przez cały cykl życia lokomotywy.

Tryb Vectron Dual Mode łączy w sobie najlepsze cechy z dwóch światów: Jest wyposażona zarówno w potężny silnik diesla, jak również w napęd elektryczny. Tam, gdzie jest napowietrzna sieć trakcyjna, lokomotywa pracuje cicho bez emisji, oszczędzając koszty paliwa i utrzymania. Tryb Dual Vectron to zrównoważona, przyjazna dla środowiska i efektywna kosztowo alternatywa do konwencjonalnych lokomotyw – mówi Sabrina Soussan, CEO w Siemens Mobility.

Tryb Vectron Dual Mode opiera się na sprawdzonych podzespołach Vectron. Zbiornik oleju napędowego Vectron mieści 2500 litrów paliwa. Prędkość lokomotywy to 160 km/h.

Szczegóły na stronie Siemens Mobility.