Tabor Transport miejski
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-pesa

Twist 2 przyjechał do Częstochowy [WIDEO]

Twist 2 przyjechał do Częstochowy [WIDEO] Mat. Facebook MPK Częstochowa

Pierwszy nowy Twist 2 już na testach w Częstochowie!

Nowy tramwaj przyjechał z Bydgoszczy w niedzielę wieczorem. W poniedziałek, po rozładunku i uruchomieniu rozpoczęły się pierwsze jazdy próbne i testy poprzedzające dynamiczne badania homologacyjne. MPK Częstochowa zapewnia, że wkrótce do miasta trafią wszystkie zamówione wagony. Łącznie będzie ich 10.

Pierwotnie tramwaje miały trafić do Częstochowy w czerwcu 2019 roku.  Zanim Twisty II zaczną wozić pasażerów przewoźnik musi uzyskać świadectwo homologacji. Stąd najpierw jazdy próbne na terenie zajezdni, a następnie na mieście. Po nich, przed ostatecznymi odbiorami tramwaje muszą jeszcze bezawaryjnie przejechać z pasażerami 1000 km.

Pierwsze jazdy próbne i testy wypadły bardzo dobrze,  mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli oficjalnie przekazać pierwszy pojazd MPK. Produkcja kolejnych tramwajów jest zaawansowana i sukcesywnie będą dostarczane do Częstochowy – powiedział nam Marcin Grzyb, dyrektor sprzedaży rynku tramwajowego Pesa Bydgoszcz.

Przypomnijmy, że Twist II to trójczłonowy tramwaj o długości  32 m i szerokości 2,4 m, który pomieści w sumie 221 osób, w tym 58 na miejscach siedzących. Wyposażenie obejmuje klimatyzację i monitoring. Przewidziano 7 drzwi – pięć dwustrumieniowych i dwoje jednostrumieniowych. Wejście znajdzie się na wysokości 350 mm.

Tramwaje są wyposażone w skrętne wózki jezdne, posiadające dwa stopnie usprężynowania z klasycznymi, osiowymi zestawami kołowymi. Pojazdy zastały zaopatrzone również m.in. w elektroniczny rejestrator zdarzeń, a układ sterowania pojazdu umożliwia wykrywanie i likwidowanie poślizgów występujących podczas rozruchu i hamowania.

Produkcja i dostawa kolejnych składów (koszt ok. 90 mln zł) to jeden z dwóch elementów największego w historii MPK projektu tramwajowego. Drugą częścią jest budowa nowej linii w starym śladzie między Rakowem a Północą (koszt ok. 114 mln zł).

Pierwszy nowy Twist 2.0 dotarł do Częstochowy!

Przyjechał 😍🚟😍🚟😍Pierwszy z dziesięciu :)Wszystkie Twisty 2.0 nowej generacji już niebawem na naszych torach #inczestochowa w ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie

Opublikowany przez MPK w Częstochowie Sp z o o Środa, 18 marca 2020