NaKolei.pl WiadomościTransport miejski Trzeci nowy pociąg Skody dla Metra Warszawskiego już w stolicy!

Trzeci nowy pociąg Skody dla Metra Warszawskiego już w stolicy!

Redakcja
Fot. Daniel Kuczob

Do Warszawy dotarł trzeci pociąg dla Metra Warszawskiego. Nowa Skoda Varsovia już na Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty.

Jak poinformowała strona czeska, w niedzielę 14 sierpnia 2022 roku z Pilzna wyruszył kolejny pojazd Skody dla Metra Warszawskiego. Za transport jednostki odpowiadał ČD Cargo, na granicy pojazd został przejęty przez spółkę-córkę ČD Cargo Poland.

Mamy to! Trzecia Skoda Varsovia zaparkowała na STP Kabaty. Ten jednoprzestrzenny i sześciowagonowy pojazd może zabrać na pokład aż 1500 pasażerów. Obecnie nowy nabytek, tak jak pozostałe składy jest w fazie testów. Pierwszy z nowoczesnych pociągów powinniśmy zobaczyć na linii M2 już we wrześniu. Zakup był możliwy dzięki funduszom unijnym – poinformowało Miasto Stołeczne Warszawa.

Jak informują Czesi, transport był ograniczony do prędkości 60 km/h, przy przejeździe przez stację do 40 km/h. Potrzebne były także tzw. brake vany.

Jednoprzestrzenny pojazd wyposażono w przejrzysty system informacji pasażerskiej i dostosowano do przewozu osób z niepełnosprawnościami, wózków dziecięcych i rowerów. Jeden pojazd może pomieścić do 1500 osób. Aranżacja wnętrza przedziału pasażerskiego – układ siedzeń, wybór materiałów, wzornictwo i kolory – została opracowana z myślą o stworzeniu przyjemnego otoczenia dla pasażerów i maszynisty. Pojazd wyposażono w system kamer. Pudła pojazdu wykonane są z aluminium, ich produkcja odbywa się w największym centrum obróbki w Europie znajdującym się w zakładzie Škody w Ostrawie. Długość jednego wagonu wynosi około dwudziestu metrów, a całkowita długość kompletnego pojazdu wynosi 118,2 metra. Maksymalna prędkość nowych pojazdów wynosi 90 km/h.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności