NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Trwa strajk ostrzegawczy w Austrii. Ruch pociągów został wstrzymany w całym kraju

Trwa strajk ostrzegawczy w Austrii. Ruch pociągów został wstrzymany w całym kraju

MM
Fot. ÖBB

Po nieudanych negocjacjach austriaccy kolejarze zapowiedzieli 24-godzinny strajk ostrzegawczy. Ruch pociągów został wstrzymany w całej Austrii. Utrudnienia dotyczą także połączeń dalekobieżnych i międzynarodowych. Strajk ma potrwać do północy.

Utrudnienia zaczną się od północy z niedzieli na poniedziałek, będą dotyczyć połączeń dalekobieżnych (w tym z Niemcami, Szwajcarią i innymi krajami), a także pociągów regionalnych i nocnych.

Będą problemy w połączeniach Nightjet i Euronight od niedzieli wieczorem, do wtorku rano – poinformowały w oświadczeniu Austriackie Koleje Państwowe (OeBB).

Koleje Austriackie skierowały prośbę o skorzystania z innych środków transportu lub zrezygnowanie w dniu dzisiejszym z podróży.

Związek zawodowy Vida, który reprezentuje około 50 tys. pracowników kolei, domagał się ryczałtowego wzrostu wynagrodzeń o 400 euro, co według przedstawicieli pracowników oznaczałoby średni wzrost płac o ok. 12 proc. Pracodawca zaoferował podwyżkę w wysokości 8 proc. W niedzielę rano obie strony poinformowały, że negocjacje na razie nie przyniosły efektu.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności