NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Siedziba Deutsche Bahn przygaśnie. Zaczyna się oszczędzanie energii

Siedziba Deutsche Bahn przygaśnie. Zaczyna się oszczędzanie energii

Redakcja
Fot. Nicolas Janber

Deutsche Bahn skupi się na oszczędzaniu energii elektrycznej. Pracownicy dostaną dodatek, a siedziba Spółki przestanie być podświetlana. To odpowiedź na kryzys energetyczny.

Jak czytamy w komunikacie Deutsche Bahn: „W obliczu globalnego kryzysu energetycznego, DB jako pionier w dziedzinie ochrony środowiska, chce zaoszczędzić więcej energii”. Jak poinformował niemiecka Spółka, po pierwsze siedziba Deutsche Bahn, czyli Bahntower przestanie być podświetlana.

W zasadzie Deutsche Bahn ma szukać wszędzie oszczędności energii. DB w grudniu swoim pracownikom wypłaci dodatek energetyczny w wysokości 100 euro, „aby zrekompensować rosnące ceny energii”. Dodatkowo, kwota ta może zostać zwiększona do 150 euro, aby zmotywować pracowników do oszczędzania energii.

Kolej już dziś jest najbardziej energooszczędnym środkiem transportu. Dzięki programowi wspólnie oszczędzamy energię w miejscu pracy. Dzięki premii energetycznej nagradzamy aktywność i chcemy zaoferować rekompensatę za rosnące ceny energii.” 200.000 pracowników kolei w Niemczech to 200.000 kreatywnych umysłów, których wspólny wysiłek będzie miał tu duże znaczenie – powiedział Dyrektor Generalny DB Martin Seiler.

Bahntower nie będzie już oświetlony charakterystycznymi ledami. Jedynie logo DB będzie oświetlone i pozostanie włączone również cały czas oznakowanie przeszkód lotniczych.

Według DB, pracownicy mogą oszczędzać energię w dowolny uznany przez nich sposób.

Wyobraźnia pracowników nie ma granic: czy to oświetlenie, ogrzewanie, tankowanie czy czasem schody zamiast windy – nawet niewielkie oszczędności sumują się do znacznej kwoty i są ważną dźwignią amortyzującą szybko rosnące ceny energii – czytamy w komunikacie.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności