NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie RegioJet chce przewieźć 100 tysięcy pasażerów do Chorwacji. Sprzedanych już 50 tys. biletów

RegioJet chce przewieźć 100 tysięcy pasażerów do Chorwacji. Sprzedanych już 50 tys. biletów

Redakcja
Fot. Novinky.cz

RegioJet zapowiedział, że w tym roku chce przewieźć ponad sto tysięcy osób. Na ten moment odnotowano o 60% wyższą sprzedaż biletów niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Do tej pory RegioJet sprzedał już ponad 50 tysięcy biletów na połączenie kolejowe łączące Czechy, Słowację i Węgry z chorwackimi turystycznymi miejscowościami – Split i Rijeka.

Zainteresowanie biletami do Chorwacji jest ogromne. Jest o około 60% większe niż przed rokiem. Spodziewamy się, że w tym roku nasze chorwackie połączenia obsłużą łącznie ponad 100 000 pasażerów – mówi Ivana Sachsová, dyrektor generalny RegioJet.

W zeszłym roku pociągi RegioJet do Chorwacji przewiozły łącznie ponad 60 tysięcy pasażerów, przez cały sezon. W tym roku już teraz przewoźnik ma sprzedanych prawie tyle samo biletów, a według szacunków do końca sezonu (do 27 września) przewiezionych zostanie ponad 100 tysięcy pasażerów.

Około 75% wszystkich dotychczas przewiezionych pasażerów wsiadało lub wysiadało w Czechach, a 25 procent na Słowacji i na Węgrzech. Około 1/3 pasażerów przesiada się w Splicie, Rijece i Ogulinie do połączeń autobusowych RegioJetu, które łączą całe wybrzeże Adriatyku.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach RegioJet zdecydował, że wzmocnić połączenie do Chorwacji autokarami. Ma to związek z tym, że przewoźnik ma wyprzedanych 100% biletów do Splitu na dwa tygodnie do przodu – więcej informacji.

Tegoroczny pociąg RegioJetu z Pragi do Splitu jest obecnie najdłuższym połączeniem kolejowym w Unii Europejskiej (1559 km).

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności