NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Olbrzymi sukces pociągu RegioJet do Chorwacji. Połączenie kolejowe jest wzmacniane autokarami

Olbrzymi sukces pociągu RegioJet do Chorwacji. Połączenie kolejowe jest wzmacniane autokarami

Adrian Izydorek
FB / Fot. RegioJet PL Unofficial

RegioJet ma wyprzedane niemalże w 100 procentach bilety na połączenia z Pragi do Splitu na najbliższe dwa tygodnie. Czeski przewoźnik dlatego też zdecydował się wzmocnić ten kierunek ekspansji autokarami.

Wszystko wskazuje na to, że RegioJet przewiezie jeszcze więcej pasażerów niż w 2020 roku, kiedy to po raz pierwszy uruchomił połączenie do Chorwacji. W zeszłym roku nad Adriatyk pociągiem przewoźnika udało się ponad 60 tysięcy pasażerów. Ostatni raz RegioJet informował o liczbie sprzedanych biletów 25 maja 2021 r., na trzy dni przed uruchomieniem pociągu do Chorwacji. Już wtedy sprzedanych było ponad 30 tysięcy biletów.

Zainteresowanie w tym roku okazało się na tyle duże, że wyprzedanych jest niemalże 100% biletów do Splitu na dwa tygodnie do przodu. Co ciekawe, czeski przewoźnik raczej spodziewał się większego popytu na krótsze połączenie do Rijeki, dlatego też nieco chybnie wzmocnił je o dodatkowy wagon.

Przypomnijmy, że pociąg RegioJet w Chorwacji jest dzielony na dwa składy – 8 wagonów jeździ do Rijeki, 7 do Splitu. Do Splitu jest wyprzedanych niemalże 100% biletów przynajmniej do 5-6 lipca. Dlatego też RegioJet zdecydowało wzmocnić te połączenie o autokar kursujący w każdy piątek (16:00 wyjazd z Pragi). Autokar do Splitu ma dojechać w 17 godzin 30 minut, czyli 3,5 godziny szybciej niż pociąg, który jedzie blisko 21 godzin. Autokar będzie zatrzymywać się również w Brnie (19:10), natomiast w Splicie ma być o 9:30. Dodatkowo połączenie drogowe będzie mieć przystanki w Szybeniku, Primošten i Trogirze.

RegioJet od 1 lipca będzie codziennie kursować na trasie do Chorwacji. Dotychczas, od 28 maja są to trzy połączenia w tygodniu.

 

Mat. RegioJet

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności