Infrastruktura

Przebudowa trasy Skawina-Sucha Beskidzka. Będzie nowy przystanek Radziszów Centrum

Przebudowa trasy Skawina-Sucha Beskidzka. Będzie nowy przystanek Radziszów Centrum fot. PKP PLK

Kolejny etap inwestycji na trasie Skawina-Sucha Beskidzka. Przebudowano już szlaki Skawina-Radziszów i Radziszów-Leńcze.

Zadanie na odcinku Skawina-Sucha Beskidzka (linia nr 97) – warte 192 mln zł netto jest częścią większego projektu za ponad 930 mln zł netto -„Prace na liniach do Zakopanego nr 97, 98 ,99, na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka Zakopane”. Zakończenie inwestycji na linii nr 97 planowane jest w 2020 r. a całego projektu do 2023 r. Projekt ubiega się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Na trasie Kraków-Zakopane od okresu wakacyjnego podróżnych obsługują nowe perony w miejscowościach Rzozów, Wola Radziszowska, Przytkowice i w stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona. We wrześniu rusza kolejny etap inwestycji. Pojawi się dodatkowy przystanek Radziszów Centrum. W przyszłym tygodniu ruszają prace na odcinku Leńcze – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona oraz Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Stryszów.

ZMIANY  KOMUNIKACJI NA CZAS PRAC

Od 17 września br., Przewozy Regionalne Sp z o.o. uruchamiają zastępcze autobusy na odcinku Kraków Płaszów – Sucha Beskidzka, za pociągi  kursujące z Krakowa do Suchej Beskidzkiej  i Zakopanego oraz na odcinku Kraków Płaszów – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona, za pociągi kursujące na trasie Kraków – Bielsko. W dniach od 1.10 – 20.10.18, za pociągi kursujące w stronę Bielska, komunikacja zastępcza będzie na odcinku Kraków Płaszów – Kalwaria Zebrzydowska.