Działania Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

Pozostało 13 dni do końca głosowania w konkursie REGIObohater

Pozostało 13 dni do końca głosowania w konkursie REGIObohater fot. POLREGIO

POLREGIO przypomina o głosowaniu w konkursie REGIObohater. Jest jeszcze 13 dni na wybór regionalnego bohatera, który będzie patronem pociągu przewoźnika.

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę POLREGIO ogłosiło akcję REGIObohater.  W niej wyłonieni zostaną bohaterowie poszczególnych części kraju, którzy przyczynili się do tworzenia historii naszej Ojczyzny.

Efektem akcji POLREGIO będzie wyłonienie 16 patronów dla regionalnych pociągów przewoźnika. W każdym województwie spotkamy jeden taki skład. Głosować można do 11 października. Kampania REGIObohater objęta jest Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Partnerem akcji jest Agencja Rozwoju Przemysłu – największy udziałowiec Przewozów Regionalnych i Program „Niepodległa”, a partnerem medialnym Grupa Wydawnicza Polska Press.

– Popularyzując wiedzę o regionalnych bohaterach chcemy przypomnieć, że odzyskanie niepodległości po 123 latach zniewolenia zawdzięczamy nie tylko powszechnie znanym z kart historii postaciom, takim jak Józef Piłsudski czy Ignacy Jan Paderewski. Nie mniej ważni są bohaterowie, którzy swoje życie poświęcili walce lub budowaniu świadomości narodowej w regionach, pośród lokalnych społeczności. – mówi Krzysztof Zgorzelski, Prezes Przewozów Regionalnych.

Pociągi opatrzone nazwiskiem wybranych patronów będą oznakowane logiem REGIObohatera i wyjątkową oprawą wizualną.

Do 25 października Rada ogłosi łącznie 116 laureatów, w tym odpowiednio 16 laureatów nagrody głównej (po jednym na dany region) i 100 wyróżnionych.