NaKolei.pl WiadomościPrawo i przetargi PKP Intercity bez ofert na wykonanie napraw P4 lokomotyw EP09. Newag zajmie się P4 lokomotyw SM42

PKP Intercity bez ofert na wykonanie napraw P4 lokomotyw EP09. Newag zajmie się P4 lokomotyw SM42

Redakcja
Fot. Wiki Commons

PKP Intercity nie otrzymało żadnej oferty w przetargu na naprawę P4 15. lokomotyw serii EP09. Drugi rozstrzygnięty przetarg dotyczył napraw P4 lokomotyw SM42.

P4 lokomotyw EP09

Pierwszy przetarg dotyczył wykonania napraw okresowych P4 15 lokomotyw elektrycznych serii EP09. Przetarg został unieważniony ponieważ nie wpłynęła żadna oferta.

W ramach zamówienia zamawiający wymagał wykonania naprawy okresowej P4 jednej lokomotywy (czas postoju lokomotywy w naprawie) nie później niż w terminie 70 dni kalendarzowych oraz udzielenia rękojmi i gwarancji na prawidłową pracę lokomotywy po wykonanej naprawie przez okres nie krótszy niż 21 miesięcy dla całej lokomotywy. Łącznie do zrealizowania byłoby 15 napraw P4 w ciągu 30 miesięcy.

Zamówienie przewidywało także prawo opcji, które polegałoby na możliwości wykonania napraw okresowych P4 dodatkowych 7 lokomotyw elektrycznych serii EP09.

P4 lokomotyw SM42

Drugi przetarg dotyczył natomiast wykonanie naprawy P4 10 zmodernizowanych lokomotyw serii SM42 typ 18D. Wybrana została jedyna złożona oferta, pochodząca od Newag S.A. Firma ta zaproponowała 22 402 937,10 zł za wykonanie przedmiotu zamówienia oraz 12 miesięcy gwarancji. PKP Intercity chciały na ten cel przeznaczyć 22 628 784,14 zł. Oferta była zatem niższa od szacunków, a wybór wykonawcy był w tym przypadku formalnością.

Zgodnie z warunkami przetargu umowa zostanie zawarta na czas wykonania 10 napraw lokomotyw, tj. maksymalnie na okres do 18 miesięcy od dnia zawarcia umowy lub do wyczerpania maksymalnego wynagrodzenia, w zależności od tego, które ze zdarzeń nastąpi jako pierwsze. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania naprawy każdej z dostarczonych do naprawy lokomotyw w terminie do 65 dni roboczych oraz do udzielenia gwarancji i rękojmi na bezawaryjną pracę lokomotyw po wykonanych naprawach, na okres nie krótszy niż 12 miesięcy.

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności