NaKolei.pl WiadomościPrawo i przetargi PESA dostarczy kolejne Swingi do Torunia

PESA dostarczy kolejne Swingi do Torunia

Redakcja
Fot. Urząd Miasta Torunia

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu rozstrzygnął przetarg na dostawy pięciu nowych, pięcioczłonowych tramwajów. Nowe pojazdy dostarczy PESA, która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu.

Na realizację zamówienia wykonawca będzie miał 24 miesiące. Niebawem podpisana zostanie umowa. Przetarg na dostawę nowych tramwajów ogłoszono 13 grudnia 2019 r. W postępowaniu złożono tylko jedną ofertę – właśnie z firmy PESA – na kwotę 46.405.101,75 zł brutto. Po sprawdzeniu pod względem formalnym i merytorycznym oferta została zaakceptowana przez przewoźnika.

Nowe tramwaje będą przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, pięcioczłonowe, z całkowicie niską podłogą wyłożoną wykładziną antypoślizgową, wyposażone w klimatyzację, monitoring wizyjny, komputer pokładowy, WiFi, gniazda ładowania USB, biletomaty, zapowiedzi głosowe i wizualne przystanków, system zliczania pasażerów, monitory reklamowe

Nowe tramwaje będą obsługiwały przede wszystkim nową linię do tzw. osiedla Jar, ale wspomogą też inne trasy. Zakup jest realizowany w ramach projektu „Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu – BiT-City II”, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, zadanie „Zakup taboru tramwajowego niskopodłogowego”.

Obecnie MZK w Toruniu eksploatuje 62 tramwaje. 17 z nich to wyprodukowane przez PESĘ Swingi. To 6 sztuk pięcioczłonowych, jednokierunkowych wagonów, 6 sztuk trzyczłonowych, jednokierunkowych tramwajów oraz 5 sztuk pięcioczłonowych, dwukierunkowych pojazdów.

Ponadto MZK posiada 45 tramwajów typu 805 Na, w tym 18 sztuk całkowicie zmodernizowanych, z czego 23 sztuki kursuje jako pociągi jednowagonowe a 11 sztuk dwuwagonowe.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności