NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Pekapka zastąpi IC Mobile Navigator

Pekapka zastąpi IC Mobile Navigator

MM

PKP Intercity pochwaliło się w nowym regulaminie serwisu e-IC, który będzie obowiązywać od 26 października, nazwą nowej aplikacji. Pekapka zastąpi dotychczasową aplikację IC Mobile Navigator.

Wygląda na to, że narodowy przewoźnik w kwestii nowej aplikacji mobilnej dotrzymuje słowa. W maju br. podczas spotkania z dziennikarzami Członek Zarządu PKP Intercity Tomasz Gontarz opowiadał o planach spółki w zakresie rozwijania kanałów sprzedaży biletów. Do końca tego roku PKP Intercity miało udostępnić swoim pasażerom całkowicie nową aplikację mobilną, która zastąpi obecną IC Mobile Navigator.

Pekapka – regulamin jest ale aplikację pobierzesz później

Członek Zarządu mówiąc o aplikacji zapewniał, że aplikacja będzie łączyła wiele funkcji przydatnych klientom przewoźnika. Chodzi nie tylko o tę podstawową możliwość zakupu biletów,  lecz także możliwe będzie wybranie miejsca ze schematu (tam, gdzie to obecnie jest możliwe, tj. w elektrycznych zespołach trakcyjnych – przyp. red.), podczas podróży zaś będzie możliwe zamówienie posiłku do wybranego miejsca. Docelowo pojawić się ma także moduł śledzenia pociągów w czasie rzeczywistym, nad którym spółka już pracuje. PKP Intercity chce przekazywać dane o położeniu swoich pociągów tak jak to robi teraz Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

Do tej pory niewiadomo było jak aplikacja miałaby się nazywać. Aż do teraz. Na stronie internetowej przewoźnika został opublikowany nowy regulamin serwisu e-IC oraz nowej aplikacji mobilnej – Pekapki. Regulamin ma obowiązywać już od 26 października br., ale…. aplikację będzie można pobrać dopiero, gdy uzyska autoryzację przez sklepy App Store i Google.

Aplikacja Pekapka musi uzyskać autoryzację przez sklepy App Store i Google play i dopiero wówczas będzie udostępniona użytkownikom. Aplikację Pekapka możesz pobrać w sklepie systemu operacyjnego iOS lub Android – czytamy w regulaminie serwisu e-IC.

Co już wiemy? Tylko jako zarejestrowany użytkownik będzie można zakupić bilet na dany pociąg. W aplikacji użytkownik będzie mógł kupić dokument przewozu dla siebie oraz dla innych osób, które jadą z Tobą, wymienić lub zwrócić dokument przewozu, które zostały zakupione w aplikacji Pekapka,  czy pobrać fakturę VAT do dokumentu przewozu.

Podróżni, którzy mają już założone konto w serwisie internetowym e-IC będą mogli bez problemu przenieść swoje dane do nowej aplikacji.

Jeśli posiadasz już konto w serwisie e-IC i chcesz z niego korzystać również w aplikacji Pekapka, to musisz w pierwszej kolejności zalogować się do niego w serwisie e-IC. Działanie to przystosuje Twoje konto do aplikacji Pekapka – informuje Regulamin serwisu e-IC.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności