Bez kategorii

Newag wyprodukuje 21 nowych pojazdów dla SKM Warszawa. Przewoźnik zaakceptował ofertę

Newag wyprodukuje 21 nowych pojazdów dla SKM Warszawa. Przewoźnik zaakceptował ofertę Fot. SKM Warszawa

Zarząd SKM Warszawa podjął decyzję, rozstrzygającą przetarg na dostawę 21 EZT do Warszawy. Newag wyprodukuje 21 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych dla warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej.

W piątek, 14 lutego br. minął termin składania ofert w postępowaniu przetargowym. Newag jako jedyny spełnił wymagania, które zostały wprowadzone w nowo-ogłoszonym przetargu.

W przeprowadzonym postępowaniu przetargowym firma z Małopolski złożyła ofertę na kwotę 667.924.686 zł brutto za dostawę pojazdów wraz 7-letnim utrzymaniem oraz przeszkoleniem pracowników SKM w zakresie ich obsługi.

Dzisiaj możemy potwierdzić oficjalnie, że nowe pojazdy dla warszawskiej SKM dostarczy polska spółka Newag. Producent z Nowego Sącza spełnił wszystkie wymagane procedury, zarówno w zakresie parametrów zamawianych pojazdów, jak i kwoty zamówienia – powiedział Alan Beroud, Prezes Zarządu SKM.

Spółka będzie miała za zadanie dostarczyć 15 pojazdów o długości od 85 do 95 metrów oraz 6 – o długości od 70 do 77 metrów. Nowe elektryczne zespoły trakcyjne w barwach Szybkiej Kolei Miejskiej będą klimatyzowane i w pełni dostosowane do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Ponadto, na pokładzie każdego z nich znajdzie się monitoring, nowoczesny system informacji pasażerskiej, kasowniki, automaty biletowe, hotspot Wi-Fi, ładowarki USB oraz defibrylator AED.

Wszystkie pojazdy powinny dotrzeć do Warszawy nie później, niż do 30 Listopada 2022 r.