NaKolei.pl WiadomościTabor Nevomo nawiązała współprace z T-Systems należącym do Deutsche Telekom

Nevomo nawiązała współprace z T-Systems należącym do Deutsche Telekom

Redakcja

Nevomo oraz T-Systems, należący do Deutsche Telekom AG dostawca usług w zakresie technologii informatycznych i transformacji cyfrowej, działający na arenie międzynarodowej, podczas Międzynarodowych Targów Kolejowych InnoTrans 2022 zawarły porozumienie w celu wspólnej oceny kierunku rozwoju usług IoT dla branży kolejowej.

Technologia MagRail została zaprojektowana w celu łatwego, szybkiego i efektywnego ekonomicznego zwiększenia przepustowości i możliwości istniejących linii kolejowych oraz poprawy wydajności systemu transportu kolejowego. Działając w pełni automatycznie, z wysokimi prędkościami i wysoką precyzją MagRail wymaga infrastruktury o nienagannej jakości, dlatego rzetelna jej ocena poprzedzona wnikliwym monitoringiem jest niezbędnym krokiem przed rozpoczęciem procesu modernizacji infrastruktury kolejowej.

Jako T-Systems już teraz żyjemy tym, co daje nam połączenie siły dużej korporacji międzynarodowej z innowacyjnością start-upu. Współpraca z tak innowacyjną firmą z obszaru nowych technologii dla branży kolejowej, jaką jest Nevomo, to kolejny krok T-Systems w kierunku zdobycia pozycji lidera innowacji w zakresie usług dla transportu publicznego – mówi Wolfgang Ader, starszy wiceprezes ds. transportu publicznego w T-Systems.

Współpraca pomiędzy Nevomo i T-Systems obejmuje weryfikację koncepcji (tzw. Proof of Concepts) w sześciu obszarach technicznych: Connectivity & Network, IT Security, Sensors, Data Lake, API oraz IoT Hub i opiera się na obecnych działaniach Nevomo w zakresie rozwoju technologii IoT, która jest obecnie testowana na infrastrukturze kolejowej w Warszawie. T-Systems będzie wspierać trwające testy swoim know-how, wyposażeniem technicznym (czujniki i urządzenia sieciowe), łącznością, usługami bezpieczeństwa IT oraz usługami w chmurze.

Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że firma o takiej renomie jak T-Systems, ciesząca się zaufaniem klientów i partnerów na całym świecie, zostaje naszym strategicznym partnerem technologicznym. Dla nas jest to jedno z najlepszych potwierdzeń wiarygodności, jakie możemy otrzymać od rynku – podkreśla Stefan Kirch, Chief Business Development Officer w Nevomo.

MagRail IoT to system predykcyjnego utrzymania infrastruktury torowej opracowany przez Nevomo, w skład którego wchodzą urządzenia monitorujące oraz urządzenia analityki predykcyjnej AI dla dużych prędkości. System daje możliwość realizowania działań z dużą dokładnością, zwiększa bezpieczeństwo i oszczędza koszty utrzymania.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności