Infrastruktura

Malbork-Grudziądz: Rewitalizacja linii kolejowej nr 207 odcinek granica województwa – Malbork

Malbork-Grudziądz: Rewitalizacja linii kolejowej nr 207 odcinek granica województwa – Malbork fot. PKP PLK

PKP PLK S.A. informuje o rozpoczęciu prac na trasie z Malborka do Grudziądza. Trwa rewitalizacja linii nr 207 odcinek granica województwa – Malbork.

Prace na odcinku Malbork-Grudziądz ruszyły, a planowany czas ich zakończenia to rok 2019. Efektem działań PLK będzie sprawniejszy i bardziej komfortowy przejazd dla mieszkańców woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Prace przeprowadzane są na liniinr 207, a dokładniej w Kwidzynie i na szlaku Kwidzyn – Ryjewo. Linia jest zamknięta, a zarządca infrastruktury dokonuje demontażu torów przy stacji w Kwidzynie oraz wymiany rozjazdów na szlaku Kwidzyn – Grudziądz. Od 5 października do 15 października pasażerowie będą musieli korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku od Kwidzyna do Grudziądza. Od 15 października do 25 października będzie to komunikacja zastępcza na odcinku Ryjewo – Grudziądz.

Rewitalizacja trasy przewiduje remont 5 stacji: Gardeja, Sadlinki, Kwidzyn, Ryjewo, Sztum oraz 4 przystanków: Dziwno, Brachlewo, Sztumska Wieś, Gościszewo. Remont przejdzie 70 km torów pomiędzy stacjami Gardeja i Malbork. Modernizacja obejmie 36 przejazdów kolejowo-drogowych na odcinku 56 km, 120 obiektów inżynieryjnych. Z Malborka do Grudziądza pojedziemy o 13 minut krócej.

Projekt „Rewitalizacja linii kolejowej nr 207 odcinek granica województwa – Malbork” Spółka realizuje w ramach RPOWojewództwa Pomorskiego. Województwo pomorskie może liczyć na 6 mld zł na realizację projektów z KPK.

Więcej szczegółów modernizacji na stronie http://www.plk-sa.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/pociagi-przyspiesza-na-trasie-z-malborka-do-grudziadza-3508/