Działania Ekonomia i rynek Transport miejski

List intencyjny KZŁ i Enea Serwis – współpraca na rzecz elektromobilności

List intencyjny KZŁ i Enea Serwis – współpraca na rzecz elektromobilności fot. KZŁ

Kolejowe Zakłady Łączności i Enea Serwis podpisały list intencyjny w sprawie rozwijania sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Spółki chcą rozwijać sieć stacji ładowania. W tym celu podpisano list intencyjny. KZŁ i Enea Serwis swoim działaniem wpisują się w rządową politykę elektromobilności.

Jak czytamy w komunikacie producenta Kolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o. jako projektant i producent stacji ładowania przeszkolą pracowników Enea Serwis w zakresie instalowania i serwisu swoich stacji. Natomiast Spółka Enea Serwis uzyska statut autoryzowanego instalatora i serwisanta stacji KZŁ.

Współpraca ma pomóc w zwiększaniu dostępności stacji ładowania, a tym samym we wdrożeniu większe liczby aut elektrycznych na polskich drogach.

Kolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o. to spółka należąca do Grupy PKP Informatyka. W tym roku obchodzi 165 lat działalności. Firma dostarcza rozwiązania systemowe w zakresie systemów poboru opłat (parkomaty, biletomaty, system parkingów zamkniętych), systemów dynamicznej informacji pasażerskiej, systemów łączności dyspozytorskiej oraz systemów pokładowych dla komunikacji publicznej. Urządzenia dostarczane przez KZŁ Bydgoszcz powstają w oparciu o własne know-how w zakresie mechaniki, elektroniki i oprogramowania.

Enea Serwis sp. z o.o.  jest jedną z większych spółek na polskim rynku usług elektroenergetycznych. Firma specjalizuje się w projektowaniu, wykonawstwie i eksploatacji napowietrznych i kablowych linii elektroenergetycznych wszystkich poziomów napięć. Realizuje również projekty, budowę i eksploatację stacji transformatorowych WN/SN i SN/nn.