Dawniej na kolei Kolej jest dla ludzi Konferencje i spotkania Tabor

Już niedługo XXV Parada Parowozów w Wolsztynie!

Już niedługo XXV Parada Parowozów w Wolsztynie! fot. Parowozownia Wolsztyn

28 kwietnia (sobota) odbędzie się kolejna, XXV Parada Parowozów w Wolsztynie. NaKolei.pl zostało patronem medialnym tego pięknego wydarzenia.

Wielkimi krokami zbliża się XXV Parada Parowozów. Jako patron medialny wydarzenia zapraszamy do licznego udziału w tej wyjątkowej, kolejowej imprezie. Na pewno nie będzie można narzekać na brak atrakcji. Wydarzenie to organizowane jest od 25 lat, zrzeszając każdej edycji wiele osób kochających kolej.

Wolsztyn zamienia się wtedy w światową stolicę pary. Wszyscy miłośnicy historycznego taboru będą mogli nacieszyć oko wieloma lokomotywami parowymi, a także wziąć udział w atrakcjach towarzyszących pokazowi.

Organizatorzy zdradzają, że na Paradzie zaprezentowane zostaną m.in.  wolsztyńskie parowozy Ol49-59, Ol49-69 oraz Pt47-65, oraz występujące gościnnie lokomotywy ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce, z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej, Towarzystwa Ochrony Zabytków Kolejnictwa i Organizacji Skansenów w Pyskowicach, Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu. Na pokazie zobaczymy również maszyny zagraniczne (Niemcy, Luksemburg).

Uczestnicy Parady będą mogli wziąć udział w wyjątkowych przejazdach zabytkowymi składami, a także zobaczyć pokaz-niespodziankę: multimedialne widowisko ,,Światło, para, dźwięk”. Na rampie wystąpi Powiatowa Wolsztyńska Orkiestra Dęta. My już nie możemy się doczekać! A Wy? 🙂

Organizatorami wydarzenia są: Parowozownia Wolsztyn, Województwo Wielkopolskie, Miasto Wolsztyn, Powiat Wolsztyński. Współorganizatorem jest PKP CARGO.

 

Jest nam bardzo miło poinformować, że jesteśmy kolejowym patronem medialnym tego wydarzenia. Partnerami Parady są m.in. Koleje Wielkopolskie i Poczta Polska. Będziecie mogli liczyć na obszerną relację oraz zdjęcia z parowozowni. Więcej informacji już niebawem 🙂