NaKolei.pl Bez kategorii Już niedługo ruszają rezerwacje na przejazd Orient Expressem! La dolce vita wyruszy w 2024 r.

Już niedługo ruszają rezerwacje na przejazd Orient Expressem! La dolce vita wyruszy w 2024 r.

MM
fot. Orient-Express.com

Słynny Orient Express zyska nowy blask i niedługo wyjedzie na tory. Orient Express La dolce vita ma być kwintesencją nowej sztuki podróżowania. Pierwszy kurs ma się odbyć w 2024 roku, ale rezerwacje ruszają już 6 grudnia br.

Pierwszy przejazd legendarnego i luksusowego pociągu Orient Express odbył się w 1883 roku. Pokonywał trasę liczącą  2880 km z Paryża do dzisiejszego Stambułu w około 67 godzin. Eksluzywne wagony słynęły z wykwintnej kuchni i pięknych wnętrz. Podróżowali nim najbardziej uprzywilejowane osoby z kręgów polityki czy biznesu. Orient Express był i nadal jest wielką inspiracją dla twórców i artystów.

Obecnie część odrestaurowanych wagonów  można wynająć w ramach linii Venice-Simplon Orient Express. Jednak najsłynniejsze wagony  (tj.  Nostalgie-Istanbul-Orient-Express) zostały uznane za zaginione. W 2015 roku odnaleziono je w… Polsce. Wagony miały stać na bocznicy w Małaszewiczach od 2008 roku. Rozpoznane zostały przez badacza historii techniki Arthura Mettela. W 2017 r. udziały w Orient Expressie i wagony z Małaszewicz kupiła firma hotelarska AccorHotels. Przedsiębiorstwo ogłosiło ambitny plan przywrócenia Orient Expressu światu w 2024 r. Jeden skład – La Dolce Vita – ma jeździć m.in. z Włoch, drugi – ten z Małaszewicz – będzie kursował z Paryża, a trasa obu będzie prowadziła do Stambułu.

Firma Accor powierzyła architektowi Maxime d’Angeac nową historyczną misję: ożywić legendę poprzez reinterpretację dekorów słynnego składu Nostalgia-Istanbul-Orient-Express.

Powrót na tory – La Dolce Vita

Włoskie spółki Accor i Arsenale s.p.a. we współpracy z przewoźnikiem Trenitalia i fundacją, która dba o historyczne pociągi Włoch,Fondazione FS Italiane ogłosiły, że uruchomią ponownie legendarny Orient Express. Koncepcja ta ma pomóc w wypromowaniu nowej jakości turystyki. Pociąg Ła Dolce Vita ma być marką nawiązującą do stylistyki włoskich lat 60. i 70. XX w.

La Dolce Vita powita swoich pierwszych pasażerów już w 2024 roku. Obsługiwać będzie 6 różnych tras po najpiękniejszych zakątkach Włoch. Trasy te zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu wyjątkowych wrażeń z podróży, jednocześnie odkrywając klejnoty Włoch, od cudów Alp po rajskie plaże południa, od piękna Wenecji po Rzym czy Palermo… Oprócz tego firma Accor w  2024 r.  odda do użytku pierwsze hotele dedykowane Orient Expressowi – La Minerva w Rzymie, Palazzo Donà Giovannelli w Wenecji. Zaoferowane zostaną również nowe, unikalne trasy z międzynarodowymi miejscami docelowymi.

Przywrócony do życia pociąg składa hołd epoce „La Dolce Vita„, która nawiązuje do artystycznego i kulturalnego entuzjazmu Włoch lat 60. Zaprojektowany przez studio architektoniczne i projektowe Dimorestudio, założone przez Emiliano Salci i Britt Moran w 2003 roku, skład Orient Express La Dolce Vita łączy włoski styl życia z duchem współczesnych podróży. Wystawny wystrój pojazdu zachwyci wszystkich pasażerów w 12 luksusowych kabinach, 18 apartamentach, wykwintnym apartamencie „La Dolce Vita” oraz ekskluzywnej restauracji. Dzięki temu będzie to miejsce idealne dla wielbicieli sztuki, rzemiosła, designu i kreatywności złotej epoki Włoch – lat 60. i 70.

We współpracy z najlepszymi międzynarodowymi szefami kuchni i sommelierami podróżni będą mogli cieszyć się pięciogwiazdkową obsługą na pokładzie, odkrywać skarby i doskonałość „Made in Italy”, delektować się tamtejszą gastronomią i najlepszymi włoskimi winami.

Przy wsparciu Accor, oficjalnego partnera hotelowego projektu, oraz dzięki partnerstwu nawiązanemu z Trenitalia – Gruppo Ferrovie dello Stato – oraz Fondazione FS Italiane, Orient Express La Dolce Vita zaprosi pasażerów do pokonania ponad 16 000 km – przypominając o historycznych skarbach kraju.

Rezerwacje ruszają 6 grudnia

Już niedługo, bo w grudniu, mają ruszyć międzynarodowe targi turystyki i podróży luksusowych ITLM Cannes. I właśnie na tych targach mają ruszyć pierwsze rezerwacje na przejazd luksusowym pociągiem Orient Express La Dolce Vita. Aby dokonać wstępnej rezerwacji, należy skontaktować się z lokalnym biurem rezerwacyjnym, które będzie koordynować sprzedaż biletów online. Wszystkie niezbędne dane kontaktowe będą dostępne pod adresem www.orient-express.com/la-dolce-vita.

Aby zostać uznanym za „podróżującego priorytetowo”, konieczna będzie wstępna rezerwacja o wartości 500 EUR, która może zostać zwrócona w dowolnym momencie. W przypadku potwierdzenia ostatecznej rezerwacji, depozyt w wysokości 500 euro zostanie odjęty od ceny końcowej.

Dokładnych cen przejazdu jeszcze nie ujawniono, jednak  za przejazd w  kabinie deluxe kosztować ma co najmniej 2000 euro za noc (od osoby).

fot. Orient-Express.com

fot. Orient-Express.com

fot. Orient-Express.com

fot. Orient-Express.com

fot. Orient-Express

fot. Orient-Express

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności