NaKolei.pl WiadomościEkonomia i rynek Inwestycje w tabor coraz bardziej opłacalne. Wiceminister Bittel: „Biznes dostrzega, że polska kolej rośnie”

Inwestycje w tabor coraz bardziej opłacalne. Wiceminister Bittel: „Biznes dostrzega, że polska kolej rośnie”

Piotr Czartoryski-Sziler
Fot. NaKolei.pl

682 mln zł unijnego dofinansowania nie zdarza się na co dzień. Mamy możliwość  uczestniczenia w uroczystości podpisania 8 umów na dofinansowanie inwestycji. Cieszą wszystkie, gdyż można je podzielić na trzy części: umowy związane z transportem CARGO, realizowane przez PKP CARGO, Lotos Kolej,  Rail Capital Partners Sp. z o.o., w formule ROSCO, co  szczególnie warto podkreślić, bo to znaczy, że biznes dostrzega, że polska kolej rośnie- mówił wczoraj wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

18 grudnia 2018 roku Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisało 8 umów o dofinansowaniu inwestycji PKP PLK, PKP Cargo, Lotos Kolej Sp. z o.o., Rail Capital Partners Sp. z o.o., PKP CARGO Centrum Logistyczne Małaszewicze Sp. z o.o., Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Zdaniem wiceministra oznacza to również, że ten rynek jest wart inwestowania i że warto inwestować w tabor.

Szczególnie tę informację, że warto inwestować w tabor, dzisiaj trzeba powtarzać po wielokroć. Bo przecież to nie było takie oczywiste parę lat temu i tego typu inwestycji nie było zbyt wiele, a teraz je mamy. Jak chcemy rozwijać tę najbardziej ekologiczną część transportu, którą mamy, to musimy zainwestować w tabor. I temu służą te umowy, bardzo za nie dziękuję- dodał.

Andrzej Bittel zwrócił także uwagę na wagę umowy podpisanej przez PKP PLK. Chodzi o powstanie w aglomeracji warszawskiej pięciu bezkolizyjnych skrzyżowań kolejowo- drogowych. Usprawnią one ruch i poprawią bezpieczeństwo.

Marsa, Chełmżyńska, Raczkiewicza, czy Sulejówek to dla mnie jako warszawiaka  miejsca, które znam na co dzień stojąc w korkach, bo pociągi jeżdżą tam niezwykle intensywnie. I bardzo dobrze, bo to jest bardzo ważna trasa kolejowa, ale w związku z tym trzeba stać i czekać. Teraz to ma się zmienić- podkreślił.

Wiceminister dodał, że inwestycje te były bardzo oczekiwane przez mieszkańców.

To niezwykle cieszy, bo inwestycje dotyczące szczególnie Chełmżyńskiej i Marsa były bardzo oczekiwane przez miejscową społeczność lokalną i to od wielu lat. Podnoszono, że w tym miejscu potrzebna jest konieczna interwencja w zakresie budowy  bezkolizyjnych przejazdów. I tak się stanie- skwitował Bittel.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności