Działania Kolej jest dla ludzi

Fundacja Grupy PKP dziękuje za 1% podatku

Fundacja Grupy PKP dziękuje za 1% podatku fot. Fundacja Grupy PKP

W imieniu Fundacji Grupy PKP dziękujemy za pomoc jakim było przekazanie 1% podatku na jej działalność. Aktywność Fundacji widzieliśmy m.in. w ramach akcji ,,WidzialniPełnosprawni.pl”.

,,Pomagacie nam pomagać”. – tak za przekazanie 1% podatku dziękuje Fundacja Grupy PKP. W 2017 roku Fundacja Grupy PKP uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego i tym samym uzyskała uprawnienia do otrzymywania takiego wsparcia przy rozliczaniu przez nas PIT-ów.

Przez 5 lat działalności Fundacja wsparła tysiące osób czy instytucji – zarówno ze środowisk kolejowych, jak również poza kolejowych. W celu dotarcia do jeszcze większej liczby potrzebujących, Fundacja w tym roku przeprowadziła zbiórkę 1% podatku. Przekazane kwoty zostaną przeznaczone m.in. na przeciwdziałanie wykluczeniom, pomoc osobom z niepełnosprawnościami czy edukację w zakresie bezpiecznych zachowań.

Wielokrotnie odwiedzamy szpitale, by dać nadzieję osobom dotkniętym chorobą nowotworową, a także wspieramy ludzi z niepełnosprawnością oraz edukujemy. Warto wspomnieć choćby o takich projektach jak „WidzialniPełnosprawni.pl”, „Kolej na Ciebie – uratuj życie!” czy „Beni uczy bezpieczeństwa”. Dziękuję wszystkim darczyńcom za tegoroczne przekazanie 1% na działalność statutową Fundacji. 1% to tak niewiele, ale jak dużo może zmienić w życiu drugiego człowieka! – podkreśla Krystyna Chrapek, która w tym roku prowadziła akcję pn. „Stacja PIT” w Fundacji Grupy PKP, gdzie szybko i sprawnie można było wypełnić zeznanie podatkowe.

O działaniach Fundacji pisaliśmy m.in. w ramach projektu ,,WidzialniPełnosprawni.pl”. Fundacja Grupy PKP włączyła się w promowanie równych szans w zatrudnieniu. Na sześciu największych dworcach w Polsce można było zobaczyć wystawę fotograficzną „Widzialni Pełnosprawni w pracy”. Więcej szczegółów TUTAJ.