Działania Kadry i ludzie Kolej jest dla ludzi

Widzialni pełnosprawni w pracy – Fundacja Grupy PKP promuje równe szanse na rynku pracy

Widzialni pełnosprawni w pracy – Fundacja Grupy PKP promuje równe szanse na rynku pracy fot. Fundacja Grupy PKP

Fundacja Grupy PKP włączyła się w promowanie równych szans w zatrudnieniu. Na sześciu największych dworcach w Polsce można było zobaczyć wystawę fotograficzną „Widzialni Pełnosprawni w pracy”.

Wystawa ,,Widzialni pełnosprawni w pracy” będzie znajdować się na dworcach w Warszawie, Poznaniu, Opolu, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu. Całość odbywa się w ramach projektu „WidzialniPełnosprawni.pl”.

Wystawę poprzedził konkurs fotograficzny, do którego można było zgłaszać fotografie przedstawiające osoby z niepełnosprawnością w trakcie pracy. Zgłoszono ponad 100 prac. Nagrodzone i wyróżnione prace, pokazują, że niepełnosprawność nie musi oznaczać wykluczenia oraz gorszej pozycji na ryku pracy. Zwycięskie zdjęcie przysłał Jacek Cisło – wykonał je, korzystając ze statywu i samowyzwalacza.

„Chcemy, aby w świadomości społecznej przestało funkcjonować błędne myślenie o osobach dotkniętych niepełnosprawnością. Wierzymy, że konkurs pomoże nam przełamać stereotypy w walce o równość na rynku pracy” – podkreśla Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP.

„Bardzo mi się podoba wystawa. Tym bardziej, że są to zwyczajni ludzie – nie wystylizowani, a zwyczajni przy pracy. Dworzec jest dobrym miejscem, bo przechodzi tędy wielu ludzi”– powiedziała reporterce Radia Opole Jolanta Zakrawacz, pasażerka, która przypadkowo trafiła na wystawę na opolskim dworcu.

Prezentacja ekspozycji rozpoczęła się 16 lipca na Hali Głównej Dworca Centralnego w Warszawie.W dalszej kolejności był dworzec kolejowy w Poznaniu. Aktualnie wystawę obejrzeć można w Opolu (do 13.08), a następnie w Łodzi (14-27.08) i Krakowie (28.07-10.09). Ostatnim miejscem na trasie jest Dworzec Główny we Wrocławiu, gdzie wystawę można będzie oglądać od 11 do 24 września.