Strona główna » Wiadomości » Tabor » FPS H. Cegielski z Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP. „Jesteście wzorcem, jesteście perłami polskiej gospodarki”

FPS H. Cegielski z Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP. „Jesteście wzorcem, jesteście perłami polskiej gospodarki”

Redakcja
Fot. FPS H. Cegielski

W Rzeszowie odbyła się Gala XX edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, której celem jest wspieranie i wyróżnienie polskich przedsiębiorstw. Wśród nich znalazła się Fabryka Pojazdów Szynowych – H. Cegielski. 

W Rzeszowie podczas Kongresu 590 Prezydent RP uhonorował przedsiębiorstwa, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki narodowej, przestrzegają zasad odpowiedzialnego biznesu, promują pozytywny wizerunek Polski oraz stanowią wzór funkcjonowania dla innych firm.

Jesteście wzorcem, jesteście perłami polskiej gospodarki – stwierdził w przemówieniu Prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda gratulował i dziękował wszystkim laureatom i nominowanym do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Dziękował firmom za działania dla dobra polskiej gospodarki, za dawanie pracy, za godne płace, za godne traktowanie pracowników. Podkreślał, że finaliści, laureaci nagrody to partnerzy wiarygodni, zatrudniający na umowy o pracę, płacący pracownikom.

To poważne, odpowiedzialne firmy, to rzeczywiście uczciwy biznes, któremu Prezydent RP spokojnie może przyznać nagrodę – wskazywał.

Nagroda została przyznana w pięciu kategoriach głównych: Lider MŚP; Narodowy Sukces; Międzynarodowy Sukces; Odpowiedzialny Biznes; Firma Rodzinna oraz w dwóch kategoriach specjalnych: Badania+Rozwój i STARTUP_PL.

W kategorii Narodowy Sukces, nagrodę otrzymał H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych sp. z o.o. zgłoszona przez Sieć Badawczą Łukasiewicz. FPS jest najstarszym producentem taboru kolejowego w Polsce. Pierwsze wagony „Cegielskiego” zostały wyprodukowane ponad sto lat temu. Obecnie firma skupia się na modernizacji oraz budowy nowych wagonów kolejowych.

To szczególne wyróżnienie odebrał osobiście p.o. Prezesa Zarządu Marcin Rodek. Jest to ogromne wyróżnienie dla FPS. Zdobycie tak prestiżowego zaszczytu było możliwe dzięki całej kadrze Spółki, ich zaangażowaniu w liczne projekty, które każdego dnia pozwalają na systematyczny rozwój organizacji – czytamy w komunikacie FPS.

Gala z udziałem Pary Prezydenckiej odbyła się w czasie trwania II odsłony VII edycji „Kongresu 590”.

Fot. FPS H. Cegielski

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności