Strona główna » Wiadomości » Infrastruktura » Dworzec w Kątach Wrocławskich – już po konsultacjach społecznych

Dworzec w Kątach Wrocławskich – już po konsultacjach społecznych

Redakcja

27 marca (poniedziałek) odbyły się warsztaty kreatywne dotyczące modernizacji dworca w Kątach Wrocławskich. Mieszkańcy tamtejszych okolic i przyszli użytkownicy dworca będą mogli w internecie śledzić losy trwających prac.

W poniedziałek warsztaty kreatywne dotyczące inwestycji dworcowych w Kątach Wrocławskich zgromadziły ponad 40 osób. Byli to przedstawiciele samorządu, organizacji pozarządowych, policji, przedsiębiorcy, członkowie stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kąckiej i Seniorzy. A jutro odbędą się warsztaty w Smolcu.

Warsztaty są pożądaną formą dialogu, który pozwala wyrazić opinie i potrzeby najważniejszych osób w tym całym procesie – użytkowników obiektów.

Jak się okazuje dla pasażerów bardzo ważne jest poczucie bezpieczeństwa nie tylko w podróży, ale i na dworcach. Podczas konsultacji społecznych wskazali oni potrzebę zamontowania urządzeń do udzielania pierwszej pomocy na dworcach, wyposażenie obiektu w monitoring. Pewniej czuć się będą dzięki patrolom policji.

Dobrym rozwiązaniem wskazanym przez uczestników warsztatów byłoby zamontowanie np. ładowarek do rowerów czy samochodów elektrycznych w miejscach postojowych.

Dalsze kroki dedykowane uczestnikom spotkania to umożliwienie im dostępu do śledzenia postępów prac i kierowania uwag na grupie na portalu społecznościowym.

 

Podobne artykuły