Strona główna » Wiadomości » Tabor » Dwie oferty na wykonania przeglądów P3 zachodniopomorskich Impulsów

Dwie oferty na wykonania przeglądów P3 zachodniopomorskich Impulsów

Redakcja
fot. UMWZ

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego otrzymał dwie oferty w przetargu na wykonanie przeglądu w zakresie odpowiadającym 3 Poziomowi Utrzymania Pojazdów Kolejowych, dwóch pojazdów serii Impuls II – EN63A i ED78.

Złożyli je:

  1. Newag Spółka Akcyjna z ceną 4 007 340,00 zł;
  2. Serwis Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. Sp.k z ceną 4 117 179,00 zł.

Zamawiający poinformował, że na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia zamierzał przeznaczyć kwotę w wysokości 3 973 228,00 zł brutto. Obie propozycje przekraczają zatem pierwotne szacunki. To już kolejny przetarg na wykonanie tych prac. Poprzedni został unieważniony, bo było właśnie za drogo. Teraz oferty są nieco bliższe kwoty, jaką na ten cel chce wydać samorząd.

Warto również przypomnieć, że zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, które polegać ma na możliwości rozszerzenia zakresu usług objętych przedmiotem umowy, o kolejne sztuki pojazdów:

  1. do maksymalnie 17 sztuk pojazdów EZT 36WEa serii EN63A,
  2. do maksymalnie 7 sztuk pojazdów EZT 31WE serii ED78,

z zastrzeżeniem, że w przypadku każdego pojazdu szynowego zakres usługi będzie obejmował obligatoryjnie przegląd w zakresie odpowiadającym 3 Poziomowi Utrzymania Pojazdów Kolejowych, a prace dodatkowe tj. wymiana kompletu kół monoblokowych oraz przegląd kompletu zespołów napędowych (dla pojazdów EN63A) i przegląd silników trakcyjnych (dla pojazdów ED78), będą traktowane wariantowo, w zależności od potrzeb Zamawiającego.

Wymagany termin realizacji zamówienia to do150 dni kalendarzowych od daty zawarcia umowy, a dla pojedynczego pojazdu od 40 do 60 dni kalendarzowych od jego przekazania.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności