NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Deutsche Bahn zbuduje nową halę serwisową dla pociągów ICE w Dortmundzie

Deutsche Bahn zbuduje nową halę serwisową dla pociągów ICE w Dortmundzie

Redakcja
Mat. DB

Deutsche bahn zainwestuje ponad 400 milionów euro w budowę nowego zakładu w Dortmundzie, w którym około 500 pracowników zajmie się serwisem pociągów ICE.

Deutsche Bahn zbuduje nowy zakład utrzymania pociągów ICE w Dortmundzie. Na ten cel Grupa przeznaczyła 400 milionów euro. Nowe hale powstaną na zachód od terminalu lądowego w Dortmundzie. Przygotowania do budowy rozpoczną się jeszcze w tym roku. Następnie w 2022 roku wspólnie z Urzędem Miasta Dortmund, DB przeprowadzi dialog społeczny. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na 2025 roku, a oddanie do użytku nowych hal w 2027 roku.

Przejście na mobilność wymaga kolei o wysokiej wydajności. Dlatego już dziś musimy obrać kurs na wzrost i jakość floty jutra. Nowy zakład w Dortmundzie jest ważnym elementem tego procesu – powiedział Członek Zarządu DB ds. Transportu Pasażerskiego Berthold Huber.

Do 2026 roku DB chce zainwestować w rozbudowę i modernizacje swojej floty taborowej kwotę 8,5 miliarda euro.

 Niemcy muszą znów stać się krajem kolejowym. Nowy, neutralny pod względem CO 2 zakład ICE w Dortmundzie wnosi do tego istotny wkład. Nowoczesna polityka transportowa to najlepszy sposób na ochronę klimatu. W nowym zakładzie łączymy ochronę klimatu z dobrobytem i dobrą pracą. To jest dobre dla środowiska i dobre dla mieszkańców regionu – stwierdził Minister transportu Nadrenii Północnej-Westfalii Hendrik Wüst.

Na ten moment DB nie zdradza szczegóły o wyposażeniu hal. Wiadomo, że będą to cztery tory serwisowe, o długości 450 metrów. Dodatkowo, hala ma być zasilana w 100% z odnawialnych źródeł energii.

Mat. DB

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności