NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Czechy: Pociąg parowy pojedzie w sobotę do mieszkańców Blatná

Czechy: Pociąg parowy pojedzie w sobotę do mieszkańców Blatná

Redakcja
Fot. Zdopravy.cz

W pierwszą sobotę września odbędzie się niezwykłe widowisko. České dráhy uruchomią pociąg parowy, składający się z zabytkowych wagonów osobowych, który będzie prowadzony przez lokomotywę 310.072 Kafemlejnek.

Parowóz rano opuści Nepomuk i stopniowo zabierze miłośników kolejowej nostalgii do Blatná, Březnic i Rožmitálu pod Třemšínem. Po południu wróci do Nepomuka. Bilety będą sprzedawane bezpośrednio w pociągu.

Parowóz startuje o godzinie 9:00, w sobotę 3 września 2022 r., w Nepomuku, skąd przez Kasejovice i Lnáře pojedzie do Blatná (przyjazd o 10:38). Z tej stacji o 11:26 będzie dalej przez Bělčice do Březnic (przyjazd o 12:22) i wreszcie dotrze do Rožmitál pod Třemšínem, gdzie przyjedzie o 13:10. W drodze powrotnej zestaw pojedzie tą samą trasą. Wyjazd z Rožmitálu o 13:35, z Březnic o 14:45, z Blatná o 16:25. Stacją docelową będzie Nepomuk, gdzie pociąg przyjedzie o 17:58.

Oprócz samej przejażdżki zabytkowym pociągiem, pasażerowie mogą liczyć także na inne atrakcje. Na terenie dworca kolejowego Kasejovice będzie można zobaczyć budynek dawnych wodociągów, który tego dnia zostanie otwarty dla zwiedzających. Na stacji Rožmitál pod Třemšínem podczas postoju parowozu będzie odbywała się wystawa o historii lokalnej linii oraz sprzedaż pamiątek.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności