NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Bezmyślne chuligańskie wybryki na wielkopolskich torach. Koleje Wielkopolskie opublikowały nagrania

Bezmyślne chuligańskie wybryki na wielkopolskich torach. Koleje Wielkopolskie opublikowały nagrania

Redakcja
Mat. Koleje Wielkopolskie

Koleje Wielkopolskie opublikowały nagrania z kabiny maszynisty z przejazdów, podczas których na drodze składu stanęły m.in. betonowe podkłady, kubły na śmieci, krzesło. Przewoźnik pokazał również skutki chuligańskich wybryków – zniszczony tabor.

W ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do chuligańskich wybryków, jakim były np. ustawienie wskaźnika W7 na szlaku w Zielonej Górze przez 13-latków, czy również często spotykane – ustawianie kamieni na główkach szyn. Są to bezmyślne „zabawy”, które mogą okazać się groźne w skutkach dla bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. Koleje Wielkopolskie zaprezentowały materiał, który przedstawił właśnie takie zdarzenia z ostatnich kilku miesięcy. Co jest szokujące, same Koleje Wielkopolskie odnotowały 33 podobnych aktów wandalizmu, tylko od początku 2021 roku.

Przeszkody na torach w postaci betonowych podkładów, kubłów na śmieci, kamieni.Brzmi jak ekstremalny tor przeszkód? Niestety to rzeczywistość, z którą muszą się zmierzyć nasi pracownicy. Tylko od początku roku odnotowaliśmy 33 akty wandalizmu. Na szczęście, coraz częściej sprawcy tych czynów zostają złapani dzięki sprawnej współpracy z Komenda Wojewódzka Policji W Poznaniu – poinformowały Koleje Wielkopolskie. 

Nagranie uświadamia jak poważne są to wybryki, że osoba, która układa przeszkody na torach ma na sumieniu nie tylko zniszczony tabor (którego naprawa jest kosztowna), ale co gorsze może mieć w końcu na sumieniu czyjąś śmierć. Przykładem może być sytuacja, w której blaszana przeszkoda została ustawiona na wysokości peronu przystanku w Ligowcu. Co więcej, jak widzimy ze zdjęć SA109-009 przeszkoda rykoszetem może trafić w szybę pociągu.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności