NaKolei.pl Wiadomości Trójka 13-latków ustawiła wskaźnik W7 jako przeszkodę na torach w Zielonej Górze

Trójka 13-latków ustawiła wskaźnik W7 jako przeszkodę na torach w Zielonej Górze

Redakcja
Fot. Straż Ochrony Kolei

W Zielonej Górze na szlaku kolejowym Zielona Góra Główna – Nowogród Osiedle funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli trzech 13-letnich chłopców, którzy ułożyli przeszkodę na czynnym torze linii kolejowej nr 370.

We wtorek 6 kwietnia b.r. o godz. 19:10 dyżurna ruchu powiadomiła telefonicznie służbę dyżurną z Komendy Regionalnej SOK w Zielonej Górze, że maszynista pociągu PKP Intercity S.A. relacji Szczecin Główny – Wrocław Główny zgłosił o osobach postronnych układających przeszkodę na linii kolejowej nr 370. Niezwłocznie po otrzymaniu informacji na miejsce zdarzenia został wysłany patrol Straży Ochrony Kolei z Zielonej Góry i ujął trzech 13-letnich chłopców, którzy jak się okazało ułożyli na toku szyn wskaźnik W7. Wskaźnik został zdjęty z szyn przez patrol SOK. Powiadomiono Komendę Policji w Zielonej Górze, oraz dyspozytora Zakładu Linii Kolejowych w Zielonej Górze, który na miejsce wysłał drezynę awaryjną celem zabezpieczenia elementu infrastruktury kolejowej. Ujęci nastolatkowie zostali przekazani funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze do dalszych czynności w tej sprawie.

Niezwłoczne przekazanie informacji do SOK przez maszynistę pociągu oraz dyżurną ruchu PKP PLK S.A. pozwoliło na błyskawiczną reakcję funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei i udaremnienie bezmyślnych i niebezpiecznych działań prowadzonych przez ujętych nastolatków – informuje Straż Ochrony Kolei.

Zobacz również: Trójka 15-latków zatrzymana za układanie kamieni na torach

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności