Infrastruktura
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Co w 2020 roku zastaniemy na stacji Otwock? Zaawansowanie prac to obecnie 40%

Co w 2020 roku zastaniemy na stacji Otwock? Zaawansowanie prac to obecnie 40% fot. PKP PLK S.A.

PKP PLK S.A. działają intensywnie na trasie z Warszawy do Lublina. Stacja Otwock będzie zmodernizowana do 2020 roku. Obiekt będzie wyposażony m.in. w pochylnie i windy.

Zarządca infrastruktury informuje o postępujących pracach na linii z Warszawy do Lublina. Remontowi poddawane są  tory, mosty, wiadukty, stacje i przystanki. Dużo na inwestycji zyska stacja Otwock. Będzie nowoczesnym i wygodnym miejscem oczekiwania na pociąg. Prace na linii kosztują 3,4 mld zł i są współfinansowane z POIiŚ (2,9 mld zł).

Już w marcu pisaliśmy, że na stacji Otwock pojawią się trzy funkcjonalne perony. Od sierpnia 2018 r. roboty  przeniosą się na drugą część stacji. Docelowo obiekt będzie wyposażony m.in. w windy i pochylnie, pozwalające na bardziej komfortowe przemieszczanie się wózkami inwalidzkimi, przewóz dzieci w wózkach czy rowerów.

Stacja będzie wyposażona w wiaty, oświetlenie, ławki, kosze oraz nowoczesne tablice informacyjne. W przejściu na poszczególne perony pomoże podziemny tunel. Na dzień dzisiejszy postęp prac na stacji wynosi 40%. Końcowe efekty będzie można podziwiać w 2020 roku.