Infrastruktura

Żywiec-Zwardoń od 7 sierpnia z zastępczą komunikacją autobusową

Żywiec-Zwardoń od 7 sierpnia z zastępczą komunikacją autobusową fot. PKP PLK

Od 7 sierpnia ZKA na linii Żywiec-Zwardoń. PLK remontuje linię do Węgierskiej Górki. Zmiany potrwają do listopada.

Za 35 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. odnawiają linię odcinku Żywiec-Węgierska Górka. Od 7 sierpnia trzeba przygotować się na wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Żywiec-Zwardoń. Zmiana ta potrwa do 14 listopada br. Prace na linii potrwają do połowy przyszłego roku. Inwestycja jest finansowana z budżetu państwa.

Efektem inwestycji będzie m.in. lepsza obsługa pasażerów na trzech przystankach. Prace na odcinku Żywiec – Węgierska Górka umożliwią sprawniejszy i szybszy przejazdy pociągów z prędkością 100 km/h. Obejmą odnowienie 8 km toru, wraz z siecią trakcyjną.

Na trzech przystankach /Radziechowy Wieprz, Cięcina Dolna i Cięcina/ przebudowane zostaną perony. Zostaną wyposażone w wiaty, ławki i gabloty informacyjne. Będą dostosowane do obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Nowe oświetlenie peronów, dojść oraz oznakowanie przystanków osobowych zapewni większy komfort i bezpieczeństwo podróżnym. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo drogowych. 10 przejazdów otrzyma nową nawierzchnię, a na trzech zostaną zainstalowane nowe urządzenia zabezpieczające. Remont obejmie również 21 obiektów inżynieryjnych, w tym 7 mostów – m.in. nad Sołą i Leśnianką.