Infrastruktura Przewozy pasażerskie

Prace na odcinku Zawiercie-Katowice. W pociągach PKP Intercity będą honorowane również bilety KŚ

Prace na odcinku Zawiercie-Katowice. W pociągach PKP Intercity będą honorowane również bilety KŚ fot. PKP Intercity

Od dziś prowadzona będzie modernizacja torów na odcinku Zawiercie-Katowice. Koleje Śląskie informują o honorowaniu swoich biletów w pociągach PKP Intercity na tej właśnie trasie.

Prace torowe prowadzone intensywnie na terenie calej Polski powodują zmiany w organizacji ruchu pociągów wszystich przewoźników. Dziś ruszają prace na linii S1, a to spowoduje zmianę w kwestii honorowania biletów na odcinku Zawiercie-Katowice.

Zmiana ta jest na plus dla podróżnych. Na tym odcinku będą mogli jechać pociagami PKP Intercity na podstawie biletów na pociągi Kolei Śląskich. Jak informuje regionalny przewoźnik bilety będą honorowane we wszystkich pociągach uruchamianych przez PKP Intercity S.A., z wyjątkiem pociągów EIP. A to wszystko w terminie od 12 marca do 23 marca oraz od 17 kwietnia do 8 maja br.

Warunki przewozu na tym odcinku są takie jakie wyznaczone są przez PKP Intercity, operatora pociągów. Ważne, by pamiętać, że z biletem KŚ można zająć wolne miejsce siedzące tylko do czasu, kiedy na miejsce zgłosi się podróżny z biletem PKP Intercity (osoba ta miała wykupioną miejscówkę). Wszelkie szczegóły o zasadach podróżowania z PKP Intercity znajdują się na stronie przewoźnika.