NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura Z Radomia wygodnie pociągiem nad zalew w Jedlni-Letnisko

Z Radomia wygodnie pociągiem nad zalew w Jedlni-Letnisko

Weronika Wyzińska
Fot. PKP PLK

Sprawniejsze i bezpieczniejsze podróże między Radomiem a Dęblinem (lk26) zapewnią prace na 12 kilometrowym odcinku między Radomiem a Jedlnią-Letnisko. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za 18 mln zł z budżetu własnego wymieniają tor oraz nawierzchnię na pięciu przejazdach kolejowo-drogowych. Na szlaku pracuje podbijarka, która wyrównuje powierzchnię nowych szyn. Prace zakończą się we wrześniu br.

Dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., mieszkańcy Radomia zyskają sprawniejsze i bezpieczniejsze podróże nad Zalew Siczki. Stacja kolejowa Jedlnia-Letnisko jest oddalona od kąpieliska około 1 km.

Prace na 12 km odcinku między Jedlnią-Letnisko a Radomiem rozpoczęły się pod koniec czerwca. Maszyna PUN, czyli pociąg do potokowej wymiany nawierzchni kolejowej, wymienił jeden tor. Są nowe podkłady, szyny, oczyszczono i uzupełniono podsypkę z tłucznia. Teraz na szlaku pracują maszyny, które regulują i stabilizują nowy tor. Efektem robót będzie możliwość jazdy z prędkością 120 km/h na remontowanym odcinku. Przed remontem pociągi jeździły 90-100 km/h. Podróże po nowym torze będą cichsze i bardziej komfortowe.

Na 5 przejazdach i drogach dojazdowych na odcinku Jedlnia-Letnisko – Radom, tj. w Radomiu na ul. Chorzowskiej, w Rajcu Poduchownym, w Antoniówce, Radomiu-Natolin i Jedlni-Letnisko na ul. Kolejowej wymieniana jest nawierzchnia i system odwodnienia.

Prace wykonywane w obrębie przejazdów kolejowo-drogowych, wymagają wprowadzenia zmian w komunikacji. Z zarządcami dróg z wyprzedzeniem ustalane są objazdy.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie. Inwestycja o wartości ok. 18 mln zł, realizowana jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ze środków własnych. Prace planowane są do września 2022 roku.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności