NaKolei.pl WiadomościPrzewozy towarowe Wykolejenie składu towarowego w Poznaniu. Służby pracują na miejscu zdarzenia

Wykolejenie składu towarowego w Poznaniu. Służby pracują na miejscu zdarzenia

Redakcja
Fot. PKP PLK

W Poznaniu doszło do wykolejenia próżnych wagonów. Wykolejony skład zablokował przejazd kolejowo-drogowy. Na miejscu pracują służby.

Około godziny 13:00 na linii kolejowej między Poznaniem Głównym a Poznaniem Starołęką doszło do wykolejenia ok. 10 pustych wagonów pociągu towarowego. Na miejsce natychmiast skierowano służby techniczne. Teren zdarzenia został zabezpieczony. Nie ma zagrożenia dla życia i środowiska – informują PKP Polskie Linie Kolejowe.

Ruch pociągów prowadzony jest po innych torach. Zablokowany został przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ul. Starołęckiej. Służby pracują nad jak najszybszym udrożnieniem przejazdu. Przyczyny zdarzenia wyjaśni komisja.

Pasażerowie na stacjach, przystankach i w pociągach w miarę możliwości są informowani o aktualnej sytuacji. Prosimy o zwracanie uwagi na komunikaty. Bieżące informacje są również dostępne na stronie i w aplikacji Portal Pasażera.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności