Kolej na świecie Tabor

Wuhan: Bezzałogowy “Sky Train” przeszedł testy. Start planowany na 2021 rok [ZDJĘCIA]

Wuhan: Bezzałogowy “Sky Train” przeszedł testy. Start planowany na 2021 rok [ZDJĘCIA] Fot. China Daily

Pociąg kolei jednoszynowej w chińskim mieście Wuhan, zwany potocznie “Sky Train”, pozytywnie przeszedł testy, co wiąże się z dopuszczeniem do eksploatacji. Jak zapowiadają Chińczycy – samoobsługowy “podniebny pociąg”, zacznie wozić pasażerów już w przyszłym roku.

W chińskim mieście Wuhan, zakończono testy podwieszanego pociągu Monorail tzw. “Sky Train”. Początkowo, jak informowały lokalne media “podniebny pociąg”  testy miał przejść do końca 2019 roku. Najwidoczniej wybuch pandemii koronawirusa, właśnie w Wuhan musiał opóźnić całą procedurę.

Bezzałogowy podwieszany pojazd składa się z dwóch członów, jeden ma długość 11 metrów i szerokość 2,4 metra. Skład rozpędza się do 80 km/h, przy takiej prędkości był testowany na 800-metrowym torze doświadczalnym. Jak informuje China Daily, na wykończeniu jest budowa kilometrowej trasy dla “Sky Train” , która ma znajdować się na wysokości około 500 metrów nad ziemią.

Sky Train ma mieć możliwość rozbudowy do łącznie 5 członów. Wuhan na ten moment od czerwca przygotowuje 10,5 kilometrową trasę, która miałaby obsługiwać podwieszany pociąg już w 2021 roku. Na początek linia ma obsługiwać 6  stacji, a szacunkowe możliwości przewozowe to 10 tysięcy pasażerów na godzinę.

Fot. China Daily
Fot. China Daily
Fot. China Daily