NaKolei.pl WiadomościKolej jest dla ludzi W przebudowanym chełmskim Dworcu PKP powstanie Muzeum Kolejnictwa

W przebudowanym chełmskim Dworcu PKP powstanie Muzeum Kolejnictwa

Adrian Izydorek
Wiz. PKP S.A.

W budynku Dworca PKP w Chełmie powstanie Muzeum Kolejnictwa. Miasto Chełm porozumiało się z właścicielami licznych eksponatów znajdujących się w obecnie funkcjonującej na terenie PKP Izbie Pamięci Kolejnictwa.

Wiele z tych eksponatów to rzeczy naprawdę ciekawe, zabytki techniki kolejowej, narzędzia pracy kolejarzy, a także różnego rodzaju pamiątki, mapy, mundury, sztandary, dokumenty związane z historią kolejnictwa w Chełmie, unikalne fotografie, a nawet makieta kolejowa ukazująca chełmski węzeł kolejowy – mówi Bartłomiej Kazimierczak, dyrektor Departamentu Promocji i Kultury UM Chełm.

Po przekazaniu Miastu eksponaty trafią do Muzeum Ziemi Chełmskiej, gdzie przejdą inwentaryzację i zostaną skatalogowane. Następnie, już po przebudowie Dworca, trafią do jednego z pomieszczeń nowego budynku.

Chcemy ukazać w ten sposób bogate tradycje kolejowe Chełma, a z drugiej strony utworzyć nową atrakcję turystyczną – wyjaśnia Kazimierczak.

Przebudowa chełmskiego dworca zaplanowana jest na przełom 2020 i 2021 roku. Aktualnie finalizowane są prace projektowe.

Więcej o przebudowie dworca w Chełmie.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności