NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie USA: Ciężarówka wjechała pod pociąg Amtraku. Doszło do wykolejenia. Nie żyją trzy osoby

USA: Ciężarówka wjechała pod pociąg Amtraku. Doszło do wykolejenia. Nie żyją trzy osoby

Mateusz Marczewski
Fot. Dax McDonald / źr. AP

Trzy osoby nie żyją, a co najmniej 50 zostało rannych po tym, jak ciężarówka wjechała pod pociąg Amtraku. Doszło do wykolejenia składu.

Trzy osoby zginęły, a co najmniej 50 zostało rannych, gdy pod pociąg nr 4 (Amtrak) jadący z Los Angeles do Chicago wjechała ciężarówka w poniedziałek (27.06) w stanie Missouri. Dwie ofiary osób jechały pociągiem Southwest Chief, a trzecia ofiara znajdowała się w ciężarówce. Do wypadku doszło około godziny 12:42 czasu lokalnego, na pokładzie pociągu znajdowało się 243 pasażerów i 12 członków załogi.  W wyniku kolizji wykoleiło się osiem wagonów i dwie lokomotywy.

Fot. Jill Toyoshiba, kcstar.com

Amtrak wydał oświadczenie

Amtrak wydał tego samego dnia oświadczenie w związku z wypadkiem. Oficjalna informacja operatora kolejowego została zaktualizowana o najnowsze informacje dzisiaj (28.06). Firma wyraża ubolewanie w związku z informacją o śmierci trzech osób i zapewnia opiekę medyczną poszkodowanym:

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że (…) w wyniku wypadku na przejeździe kolejowym zginęły trzy osoby – dwóch pasażerów i kierowca ciężarówki. Odnotowano również kilka przypadków obrażeń wśród pasażerów i członków załogi pociągu. Amtrak współpracuje z lokalnymi władzami, aby zapewnić opiekę medyczną rannym, a wszystkim innym pomoc i transport.

Fot. Rich Sugg, kcstar.com

Fot. Rich Sugg, kcstar.com

Fot. Rich Sugg, kcstar.com

Fot. Rich Sugg, kcstar.com

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności