NaKolei.pl WiadomościPrawo i przetargi Tylko Newag chce dostarczyć ezt-y dla województwa śląskiego

Tylko Newag chce dostarczyć ezt-y dla województwa śląskiego

Redakcja
Fot. Koleje Śląskie

Jedna oferta została złożona w przetargu na dostawę ezt-ów dla województwa śląskiego. Przesłał ją tylko Newag, który zaproponował kwotę 1 110 690 000,00 zł za dostawę ezt-ów oraz 457 560 000,00 zł za usługę serwisową.

Zamawiający poinformował, że na sfinansowanie zamówienia w zakresie podstawowym chce przeznaczyć kwotę 1 019 495 340,00 zł brutto. Oferta Newagu przekracza zatem szacunki.

Przypomnijmy. Przetarg obejmuje dostawę czteroczłonowych ezt-ów. W ramach zamówienia podstawowego przewidziana jest dostawa 22 ezt-ów, świadczenie usług serwisowych dla dostarczonych składów do 12 grudnia 2035 r., a także dostawa pakietu naprawczego oraz przeprowadzenie szkoleń.

W ramach opcji natomiast przewidziana jest dostawa maksymalnie do 8 dodatkowych sztuk ezt tego samego typu, co pojazdy dostarczone w ramach zakresu podstawowego, świadczenie usług serwisowych dostarczonych dodatkowych pojazdów, świadczenie usług serwisowych wszystkich dostarczonych ezt-ów (w ramach zamówienia podstawowego i opcjonalnego) w okresie od 13 grudnia 2035 r. do maksymalniedrugiego P4 (włącznie) każdego z pojazdów, jednak nie później niż do 31 grudnia 2043 r.

Warto również dodać, że Koleje Śląskie podpisały 23 sierpnia 2023 r. z Newagiem umowę na zakup trzech pojazdów, z opcją nabycia dwóch dodatkowych, ze świadczeniem usług serwisowych do wykonania pierwszej naprawy poziomu P4. Opcja, poza dwoma pociągami, może także dotyczyć wydłużenia usług serwisowych do drugiej naprawy P4.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności