NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Trójczłonowy Link PESY z homologacją od EBA. DB zamówiło 71 pojazdów

Trójczłonowy Link PESY z homologacją od EBA. DB zamówiło 71 pojazdów

Redakcja

PESA Bydgoszcz poinformowała, że trójczłonowy Link spółki dla Deutsche Bahn otrzymał homologację od EBA. Do ruchu na terenie Niemiec dopuszczony jest również pojazd dwuczłonowy.

Trójczłonowy Link otrzymał wczoraj homologację od EBA. Pojazd BR633 to kolejny obok dwuczłonowej wersji pociągu Link dopuszczony do ruchu na terenie Niemiec. Spalinowy pojazd będzie kursował w barwach Deutsche Bahn. Przewoźnik zamówił 71 tego typu pojazdów od Pesy. W Niemczech jest już 6 Linków z ww. zamówienia.
Wczorajsza decyzja EBA (niemieckiego UTK)oznacza, że obydwa typy pojazdu LINK produkowane przez PESA Bydgoszcz dla Deutsche Bahn, dwuczłonowy /który uzyskał homologację wcześniej/ i trójczłonowy, zostały dopuszczone do ruchu na terenie Niemiec. Na początek sierpnia planowana jest regularna eksploatacja próbna trójczłonowych Linków. Dostawy zakończą się w 2019 roku.
O działaniach związanych z przyznaniem homologacji pojazdom Pesy pisaliśmy TUTAJ. Pociągi przeszły uprzednio odpowiednie badania i testy. Producent złożył do Urzędu wszystkie potrzebne do uzyskania homologacji dokumenty.
Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności