NaKolei.pl WiadomościTabor Świąteczny tramwaj wyjechał na ulice Warszawy!

Świąteczny tramwaj wyjechał na ulice Warszawy!

Redakcja
Fot. Tramwaje Warszawskie

Tramwaje Warszawskie po raz pierwszy zaprojektowały i przygotowały świąteczny tramwaj, który już wyruszył na regularne połączenia z pasażerami. Metro Warszawskie nie zostało w tyle, świąteczny skład kursuje pod ziemią już od 1 grudnia.

Tramwaje Warszawskie są już gotowe na nadchodzące święta. Dzisiaj na linię nr 9 wyjechał świąteczny tramwaj, który ma imitować mikołajowe sanie z ich drewnianą podłogą!

Kto z nas, będąc dzieckiem, nie marzył, by choć raz przejechać się saniami Świętego Mikołaja? Nareszcie będzie to możliwe! Świąteczny tramwaj został zaprojektowany w taki sposób, by w jak najdokładniejszym stopniu imitować mikołajowe sanie z ich drewnianą podłogą, kolorowymi choinkami, bożonarodzeniowymi ozdobami, górami prezentów, a nawet – z rozgwieżdżonym niebem na suficie! Wyjątkowy klimat dopełni świąteczny zapach, z dominującymi nutami wanilii, goździków oraz cynamonu – piszą Tramwaje Warszawskie.

Na zewnątrz pojazdu znalazły się grafiki z długimi saniami, wraz z zaprzęgiem reniferów oraz morzem upominków. Skład ozdobią także liczne lampki, które sprawią, że będzie się on przepięknie prezentować także po zmroku.

Pamiętaj, by wsiadając do świątecznego tramwaju, zajrzeć też do kabiny motorniczego – kto wie, może będziesz mieć szczęście i dojrzysz tam prawdziwego Świętego Mikołaja – czytamy w komunikacie Spółki.

Tradycja świątecznych tramwajów jest już od lat kultywowana w wielu europejskich miastach. Do tej pory bożonarodzeniowe składy wyjeżdżały na torowiska chociażby Amsterdamu, Pragi, Budapesztu, Zurychu czy Krakowa. W tym roku do tego grona po raz pierwszy dołączyła Warszawa.

Bożonarodzeniowy tramwaj wyjechał dziś na stołeczne tory. Będzie on kursować na różnych liniach, tak żeby mógł odwiedzić jak najwięcej dzielnic. Przez najbliższe trzy dni będzie to linia 9. Dzięki temu więcej warszawianek i warszawiaków będzie mieć okazję do skorzystania z przejazdu unikalnym, świątecznym składem!

Jak poinformowały Tramwaje Warszawskie, montaż całego wystroju tramwaju nie wiązał się z dodatkowymi kosztami dla miasta. Firma, która będzie reklamować się na ekranach LCD w pojeździe miała pokryć koszty tegorocznej metamorfozy.

A pod ziemią świąteczny pociąg metra

Tramwaje Warszawskie po raz pierwszy przygotowały taką świąteczną atrakcję. Natomiast Metro Warszawskie wzorem poprzednich lat od 1 grudnia uruchomiło ozdobiony i rozświetlony świąteczny skład metra.

Skład Inspiro  został udekorowany grafiką w kolorze niebieskim i czerwonym, nawiązującą do zimy, świąt i charakterystycznych obiektów stolicy, z różnokolorowymi światełkami na zewnątrz. Świąteczny pociąg kursuje naprzemiennie na obu liniach – M1 i M2 – do 6 stycznia.

Fot. Metro Warszawskie

 

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności