Działania Ogólna

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych od KZŁ

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych od KZŁ fot. KZT

Kolejowe Zakłady Łączności dzielą się z nami swoim nowym osiągnięciem. Jest to produkowana w Bydgoszczy stacja ładowania pojazdów elektrycznych.

Jak podaje TVP 3 Bydgoszcz Kolejowe Zakłady Łączności (KZŁ) zaprezentowały swój nowy produkt w hali Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy. Jest to spory sukces w czasie obchodzenia przez Spółkę 165-lecia istnienia. Stacja będzie przeznaczona do ładowania m.in. samochodów elektrycznych, które jeszcze nie są, ale mają być popularne i użytkowane również w Polsce.

Pojazdy będą ładowane za jej pomocą prądem, w alternatywie dla maszyn napędzanych benzyną czy olejem napędowym. Nie trzeba dodawać, e jest to rozwiązanie sprzyjające środowisku. Będzie wykorzystywane przez samochody elektryczne i hybrydowe oraz pojazdy e-bike.

Słupek stacji do ładowania można umiejscowić wszędzie tam, gdzie jest poprowadzona sieć elektryczna. Będzie ładowała pojazdy prądem zwykłym i trójfazowym. Użytkownik stacji po wybraniu na ekranie poziomu energii potrzebnej pojazdowi zapłaci za usługę kartą. Spółka we współpracy z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi udostępniając użytkownikom ruchu drogowego swój nowy produkt przyczynić się do innowacyjnego rozwoju Bydgoszczy i całej Polski.

Źródło: TVP 3 Bydgoszcz