NaKolei.pl WiadomościTabor SKPL chce wydzierżawić 6 spalinowych pociągów dla POLREGIO

SKPL chce wydzierżawić 6 spalinowych pociągów dla POLREGIO

Redakcja
Fot. FB / SKPL

POLREGIO otworzyło oferty w przetargu na dzierżawę 9 spalinowych zespołów trakcyjnych. Postępowaniem zainteresował się jeden podmiot, który zaoferował dzierżawę 6 pojazdów.

POLREGIO na początku października ogłosiło przetarg na dzierżawę 9 spalinowych zespołów trakcyjnych. Przewoźnik podzielił zamówienie na 9 części, w każdej z nich przewoźnik chciał wydzierżawić po jednej spalinowej jednostce. Polregio w częściach 1-7 chciało wydzierżawić SZT na okres jednego roku, natomiast w ósmej oraz dziewiątej części miała to być dzierżawa na okres 69 dni.

Przetargiem jako jedyny zainteresował się SKPL Cargo. Złożył oferty dla 6 części: 5 dotyczących dzierżawy pojazdów na okres roku oraz jedną na okres 69 dni. Oferty przewyższyły szacunki zamawiającego.

  • SKPL Cargo dla części 1 zaproponował ofertę 1 142 128,80 zł brutto,
  • SKPL dla zadania 2 zaproponował ofertę wartą 1 704 663,15 zł brutto,
  • Kolejna oferta dla zadania 3 oraz 4 to kwota jest taka sama: 1 590 629,85 zł brutto,
  • Dla zadania 5 natomiast wpłynęła oferta warta 1 673 216,65 zł brutto.

Są to oferty dotyczące dzierżawy spalinowych pojazdów na okres jednego roku. Na każde z tych zamówień POLREGIO chciało przeznaczyć 894 250 zł brutto.

Wpłynęła także oferta SKPL Cargo na dzierżawę SZT na przez 69 dni, opiewa ona na kwotę 308 417,58 zł brutto, tymczasem POLREGIO chciało przeznaczyć kwotę 169 050 zł brutto.

Podsumowując, POLREGIO otrzymało oferty na dzierżawę 6 z 9 spalinowych zespołów trakcyjnych. Jeżeli przewoźnik zdecyduje się podpisać umowę z SKPL – to oznacza, że będzie musiał sporo dołożyć. Docelowo wydzierżawione pojazdy mają trafić do zakładów POLREGIO w: Białymstoku, Gdyni, Kielcach oraz Zielonej Górze.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności