NaKolei.pl WiadomościTransport miejski SIM Factor jako podwykonawca Škody dostarczy symulator dla Metra Warszawskiego

SIM Factor jako podwykonawca Škody dostarczy symulator dla Metra Warszawskiego

Redakcja
Mat. Skoda

Projekt zakłada budowę pełnokabinowego stanowiska symulacyjnego z pełnowymiarowym pulpitem maszynisty oraz stanowisko instruktora. Odwzorowane zostaną wszystkie aktualne istniejące stacje metra oraz około 36 km tras.

Kabina będzie odwzorowywać nowe pojazdy metra dostarczane przez Škoda. Symulator obejmie też systemy symulujące dynamiczny ruch pociągów metra 1 i 2 linii, nowe zdarzenia nietypowe i zagrożenia, a także specyficzne dla metra systemy komunikacji i bezpieczeństwa.

Niezwykle cieszy nas, że to właśnie nasza firma została wybrana do wykonania tego innowacyjnego projektu. Jako firma z Warszawy, czujemy się dumni, że maszyniści odpowiedzialni każdego dnia za tysiące osób podróżujących metrem będą szkoleni właśnie na naszym symulatorze. Jest to też pierwszy projekt symulatora metra realizowany przez SIM Factor. – powiedział Prezes Zarządu Rafał Trznadel.

Całe oferowane oprogramowanie symulacyjne jest tworzone i opracowywane przez specjalistów SIM Factor. Doświadczenie firmy w postaci wielu wdrożeń symulatorów kolejowych, tramwajowych i innych pojazdów gwarantuje niezawodność oraz pełne dostosowanie do potrzeb klienta. Planowana data zakończenia projektu to listopad 2021 r.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności