NaKolei.pl WiadomościPrawo i przetargi Siemens Mobility wystartuje w przetargu PKP Intercity na dostawę do 95 lokomotyw wielosystemowych

Siemens Mobility wystartuje w przetargu PKP Intercity na dostawę do 95 lokomotyw wielosystemowych

Adrian Izydorek
Lokomotywa Vectron dla Industrial Division. Fot. Siemens Mobility

PKP Intercity na początku czerwca ogłosiło postępowanie w trybie dialogu konkurencyjnego dotyczące zakup łącznie do 95 lokomotyw wielosystemowych, które mają być przystosowane do prędkości co najmniej 200 km/h. Prezes Siemens Mobility w wywiadzie dla NaKolei.TV poinformował, że producent jest tym przetargiem jak najbardziej zainteresowany.

W lutym br. Adam Laskowski, Członek Zarządu PKP Intercity w wywiadzie dla NaKoleiTV zdradził, że jeszcze w tym roku PKP Intercity ogłosi przetarg na zakup 63 lokomotyw wielosystemowych z opcją na domówienie 32 kolejnych w ramach prawa opcji. W czerwcu takie postępowanie pojawiło się w trybie dialogu konkurencyjnego.

Dotychczas mogliśmy gdybać kto wystartuje w tak dużym przetargu. Prezes Krzysztof Celiński w wywiadzie podczas Kongresu Rozwoju Transportu zdradził, że Siemens Mobility jest jak najbardziej zainteresowane tak dużym przetargiem.

Gdyby to był przetarg ograniczony tylko do sieci 3 kV to mniejszym zainteresowaniem cieszyłoby się takie postępowanie. Natomiast postępowanie te dotyczy 5 krajów i dodatkowo Polskę – to jest o tyle atrakcyjne, że nasza lokomotywa ma w tych wszystkich krajach homologację – stwierdził Krzysztof Celiński, Prezes Zarządu Siemens Mobility Sp. z o.o.

Siemens Mobility faworytem w przetargu?

Zważając na to, że Siemens swoim Vectronem spełniałby warunki dot. homologacji pojazdów można byłoby nazwać producenta faworytem w takim konkursie. Natomiast Prezes Celiński przewiduje, że w takim przetargu zgłoszą się jeszcze inne, zagraniczne podmioty.

trudne powiedzieć, że [Siemens przy. red.] jest faworytem. Myślę, że krajowi producenci będą tym zainteresowani, jak i nasi konkurenci na rynkach zagranicznych – zakończył Prezes Celiński.

Już 15 lipca mamy dowiedzieć się jacy producenci zainteresowali się przetargiem PKP Intercity na zakup łącznie do 95 lokomotyw wielosystemowych. Do tego czasu interesariusze mają złożyć papiery, aby zakwalifikować się do dialogu.

Więcej informacji o przetargu: Jest przetarg PKP Intercity na zakup do 95 lokomotyw!

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności