NaKolei.pl Bez kategorii CBA weszło do siedziby Tramwajów Warszawskich. Chodzi o przetrag na tramwaje od firmy Hyuandai

CBA weszło do siedziby Tramwajów Warszawskich. Chodzi o przetrag na tramwaje od firmy Hyuandai

MM
Fot. Tramwaje Warszawskie

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą kontrolę w siedzibie Tramwajów Warszawskich. Postępowanie ma dotyczyć przetargu na tramwaje od koreańskiej firmy Hyundai.

Jako pierwszy o tej sprawie poinformował dziennikarz śledczy Piotr Nisztor. W kolejnych wpisach informował, że agenci CBA weszli do Tramwajów Warszawskich nie dzisiaj, a kilka dni temu.

Warszawska spółka potwierdziła te informację i dodała, że czynności CBA rozpoczęły się 29 czerwca.

Spółka przekazuje CBA wszystkie dokumenty, o jakie poproszono. Centralne Biuro Antykorupcyjne w 2019 r. prowadziło kontrolę przetargu na zakup nowych tramwajów. Nie poinformowano nas wówczas o jakichkolwiek zastrzeżeniach do przeprowadzonego postępowania przetargowego – mówi Polskiemu Radiu 24 rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Zakup nowych tramwajów

 

8 lutego 2019 roku władze Warszawy ogłosiły wyniki przetargu na zakup 213 nowych tramwajów, który wygrała koreańska firma Hyundai Rotem. A wartość zamówienia szacowana była na 1 miliard 825 milionów złotych netto. W pierwszej części zamówienia była dostawa 123 pojazdów, z opcją domówienia kolejnych 90 wagonów. Do stolicy trafić miały aż trzy rodzaje pojazdów szynowych o różnej długości, w wersji jednokierunkowej i dwukierunkowej.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności