Kolej na świecie

RegioJet nawiązuje współpracę z Skodą. Chodzi o elektryczne skutery i car-sharing

RegioJet nawiązuje współpracę z Skodą. Chodzi o elektryczne skutery i car-sharing Fot. Skoda

RegioJet rozpoczął współpracę z firmą Skoda Auto Digilab, która zajmuje się wynajmem elektrycznych skuterów “BeRider” oraz wypożyczalnią samochodów HoppyGo w Czechach.

Czeski, prywatny przewoźnik kolejowy, RegioJet  nawiązał współpracę z Škoda Auto DigiLab, spółką zajmującą się innowacyjnymi rozwiązaniami w mobilności, łączności i cyfryzacji. Współpraca ma rozwiązać problem ostatniej mili. Pasażerowie RegioJet będą mogli wypożyczyć skuter lub samochód na minuty HoppyGo.

W uproszczeniu, współpraca ma pozwolić skorzystać pasażerom z zniżki na elektryczne skutery i auta na minuty, która przysługuje każdemu po wpisaniu kodu z biletu. Podróżni dzięki temu będą mogli dojechać na stacje kolejową w komfortowych warunkach, przy niższych kosztach niż w przypadku korzystania z usług taksówkarzy.

Kupując bilet na autobus lub pociąg RegioJet, pasażerowie będą mogli skorzystać z zniżek w aplikacji do udostępniania skuterów elektrycznych BeRider. Po potwierdzeniu otrzymają e-mail z kodem na 60 darmowych minut. Obecnie BeRider działa wyłącznie na terenie Pragi.

Kolejna część umowy dotyczy car-sharingu. Pasażerowie RegioJet, będą mogli zarejestrować się w HoppyGo i skorzystać z kredytu na wynajem auta w wysokości 500 czeskich koron.