NaKolei.pl WiadomościKadry i ludzie Pracownicy PKP CARGO otrzymają jednorazową premię

Pracownicy PKP CARGO otrzymają jednorazową premię

Redakcja
Fot. Ilostan Pojazdów Trakcyjnych / Czapajew

Wraz z wypłatą za lipiec, pracownicy PKP CARGO S.A. otrzymają premię w wysokości 450 zł brutto.

W ramach dialogu społecznego prowadzonego między związkowcami a PKP CARGO, doszło do podpisania notki dotyczącej możliwości wypłacenia pracownikom dodatkowej premii pieniężnej. Jednorazowa premia zostanie wypłacona wraz z wynagrodzeniem za lipiec 2023 roku, wyniesie ona 450 zł brutto.

Nagroda ma zostać wypłacona do 10 sierpnia 2023 roku. Nagroda będzie przysługiwać pracownikom PKP CARGO S.A. pozostającym w stanie zatrudnienia w dniu 1 lipca 2023 roku. Pracownicy przebywający na urlopach wychowawczych i urlopach bezpłatnych nie zachowują prawa do nagrody. Nagroda także nie będzie przysługiwać pracownikom, wobec których podjęto decyzję o wypowiedzeniu lub rozwiązaniu umowy. To samo tyczy się pracowników, którzy wypowiedzieli umowę.

Pracownikom zatrudnionym w niepełnym wymiarze czasu pracy nagroda przysługuje w wysokości proporcjonalnej do wymiaru etatu obowiązującego w dniu jej wypłaty.

Przypomnijmy, że na początku lipca Zarząd POLREGIO podjął podobną decyzję o wypłaceniu wszystkim pracownikom Spółki podobnej premii, lecz była ona znacznie wyższa, opiewająca na kwotę 1200 zł brutto.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności