Infrastruktura
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Praca na linii średnicowej w Krakowie wre. Będzie mniej przerw w kursowaniu pociągów

Praca na linii średnicowej w Krakowie wre. Będzie mniej przerw w kursowaniu pociągów fot. PLK

Trwają prace na linii średnicowej w Krakowie. Działania prowadzone są także na stacji Kraków Główny. Od 10 czerwca podróżni jadący do Warszawy skorzystają z peronu 4, do którego doprowadzane są właśnie tory.

Praca na linii średnicowej w Krakowie potrwa do 2020 r. PKP PLK realizują program modernizacji torów na terenie Krakowskiego Węzła Kolejowego. Inwestycja na linii średnicowej to koszt ok. 1 mld zł. Od 10 czerwca dla podróżujących z i do Krakowa zmieni się rozkład jazdy pociągów, a także obsługa na stacji. Zmniejszy się ilość przerw w kursowaniu pociągów pomiędzy Krakowem Głównym a Podłężem. Obecnie są wprowadzane codziennie w godzinach 9:30-14:30.

W czasie wakacji będzie łatwiej. Przerwy będą wprowadzane tylko w kilka dni w miesiącu (11-14 czerwca, 2-6 lipca, 6-10 sierpnia). Od 10 czerwca będzie również dostępny peron nr 4 na stacji Kraków Główny. Będzie przeznaczony dla podróżujących w kierunku Warszawy. W tym miesiącu ruszy także następny etap prac przy wiadukcie na ul. Kamiennej. To już 25 czerwca. Wiadukt będzie zamknięty dla samochodów do października br. Wiadukt nad ul. Prądnicką będzie rozbudowywany w połowie czerwca (bez zmian dla organizacji ruchu). 13 czerwca wykonawca zwęzi przekrój ulicy Powstańców Wielkopolskich do dwóch (z obecnych trzech) pasów ruchu. W wybrane weekendy zajmowany będzie dodatkowy pas.

W ramach inwestycji na linii E30 powstaną także nowe przystanki kolejowe w Grzegórzkach i Złocieniu.