NaKolei.pl WiadomościTabor Pesa dostarczy tramwaje do Wrocławia. MPK rozstrzygnęło przetarg

Pesa dostarczy tramwaje do Wrocławia. MPK rozstrzygnęło przetarg

Redakcja
Fot. Wroclaw.pl

MPK Wrocław rozstrzygnęło przetarg na dostawę do 40 nowych tramwajów. Rywalizowało ze sobą Modertrans i Pesa Bydgoszcz. Ostatecznie postępowanie wygrała Pesa.

Przetarg dotyczył dostawy 24 tramwajów, z opcją na domówienie 16 kolejnych. W przetargu wpłynęły dwie oferty: Pesy Bydgoszcz oraz Modertrans Poznań. Obie oferty nieznacznie przekroczyły budżet zamawiającego (201 720 000 zł), bo Pesa zaproponowała  nieco ponad 204 mln zł, a Modertrans 222 mln zł – więcej o kwotach tutaj.

MPK Wrocław zdecydowało się dołożyć brakującą kwotę i wybrano ofertę bydgoskiego producenta. Umowa ma zostać podpisana jeszcze w tym roku.

Nie będą to jednak dobrze znane nam już Twisty. Producent zaproponował model przygotowany specjalnie z myślą o naszych pasażerach. Nowe wozy zastąpią nasze najstarsze, wyeksploatowane tramwaje typu 105Na – poinformowało MPK Wrocław.

Nowe tramwaje mają być w całości niskopodłogowe i dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz seniorów. Dodatkowo pojazdy będą wyposażone w absorbery, czyli tłumiki hałasu.

Mam pełną świadomość że walka z hałasem będzie ważnym wyzwaniem dla współczesnego świata. Chcemy być w awangardzie tej rewolucji – wyjaśnia prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

To kolejne działanie w ramach trwającej taborowej rewolucji w MPK Wrocław. Przewoźnik obecnie oczekuje na dostawę 46 niskopodłogowych tramwajów z poprzedniego zamówienia. Jeszcze w tym roku do Wrocławia trafi 6 z nich. Przewoźnik prowadzi również w tym momencie przetarg na zakup 11 elektrycznych autobusów oraz program modernizacji tramwajów Skoda 16T. Niedawno zakończone zostały remont 26 tramwajów typu 205 WrAs, które zyskały m.in. klimatyzację i dodatkowe udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami.

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności