NaKolei.pl WiadomościWydarzenia i targi Pasjonaci zabytkowych pociągów mają okazję wziąć udział w dniach otwartych Muzeum Starych Maszyn

Pasjonaci zabytkowych pociągów mają okazję wziąć udział w dniach otwartych Muzeum Starych Maszyn

Redakcja
Fot. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej

17 września 2022 r. odbędzie się wycieczka dla miłośników zabytków techniki z Polski i Czech. W celu wzięcia udziału w dniach otwartych w Muzeum Starych Maszyn i Technologii w czeskim Žamberku, będzie organizowany przejazd na trasie Jaworzyna Śląska – Dzierżoniów – Žamberk – Dzierżoniów – Jaworzyna Śląska.

W Muzeum Starych Maszyn w Žamberku, w byłej fabryce włókienniczej zgromadzono zbiór starych parowozów, samochodów i maszyn parowych. Podczas wydarzenia będzie można oglądać prezentacje zabytkowych maszyn i przejechać się kolejką.

Celem projektu jest pogłębienie funkcjonowania istniejących relacji, zwiększenie intensywności współpracy, a przede wszystkim przyczynienie się do nawiązania kontaktów międzyludzkich – pasjonatów zabytkowych pociągów, sympatyków Muzeum Starych Maszyn i Technologii oraz Muzeum Kolejnictwa na Śląsku.

Przejazd jest częścią planu uruchomienia turystycznej linii kolejowej z Muzeum Kolejnictwa w Dolnej Lipce we współpracy z Muzeum Starych Maszyn i Technologii w Žamberku, muzeami należącymi do Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska oraz samorządem Dzierżoniowa.

Ważne informacje:

  • Wyjazd: 17.09.2022 r. 09:00 z parkingu Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej oraz ok. 09:40 z parkingu pod Młynem Hilberta w Dzierżoniowie.
  • Koszt to 15 zł/os.
  • Udział w wyjeździe możliwy jest po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji wyłącznie po wypełnieniu formularza.
Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności