Strona główna » Wiadomości » Kolej jest dla ludzi » Parowóz Ty42 w głównej roli świątecznej reklamy Tyskie. Poznaliśmy szczegóły powstania nagrania

Parowóz Ty42 w głównej roli świątecznej reklamy Tyskie. Poznaliśmy szczegóły powstania nagrania

Redakcja
Mat. Youtube/Tyskie

Historyczny parowóz Ty42 wystąpił w świątecznej reklamie Tyskie. Parowóz w reklamie przemierzał Polskę, a nawet dotarł aż do Warszawy. A co z barowym wagonem? Został on zbudowany od podstaw przez ekipę filmową!

Tyskie w tym roku wyemitowało świąteczną reklamę pt. „W święta kolej przejść na TY”, miłośnicy kolei z pewnością od razu poznali, że główną rolę zagrał tam parowóz Ty42-24. Jak dowiedział się portal NaKolei.pl, parowóz ten został wypożyczony przez pasjonatów z Towarzystwa Ochrony Zabytków Kolejnictwa i Organizacji Skansenów Pyskowice.

Parowóz, który mogli Państwo zobaczyć w reklamie, to model TY 42-24, wypożyczony nam przez cudownych pasjonatów z Towarzystwa Ochrony Zabytków Kolejnictwa i Organizacji Skansenów Pyskowice. Ze względów logistycznych parowóz nie mógł wystąpić we wszystkich ujęciach, ale wziął udział w połowie realizacji. Ujęcia, w których prawdziwy parowóz nie mógł wziąć udziału, to tzw. magia filmowa – powiedziała portalowi NaKolei.pl Ewa Surmacz, Rzecznik Prasowy Tyskie.

Pierwotnie Tyskie chciało zorganizować wokół pociągu dużą akcję charytatywną. Kampania miała ruszyć w trasę po Polsce parowozem inspirowanym tym, przedstawionym w reklamie. Plany te pokrzyżowała pandemia, ale firma nie rezygnuje ze swoich zamiarów, które chce zrealizować już w przyszłym roku.

Zbudowano od podstaw wagon barowy

Znaczenie „wagon barowy” przez Tyskie może nabrać nowego sensu. Nie chodzi o obecnie nam znane wagony barowe Wars, lecz o wagon z w pełni wyposażonym barem. Został on zaprojektowany, zbudowany i wyposażony w całości przez ekipę scenograficzną. Czemu takie rozwiązanie?

Ze względów logistyczno-prawnych byłoby bardzo ciężko wynająć istniejący wagon i go zaadaptować według naszych potrzeb, dlatego postanowiliśmy przygotować go całości zgodnie z wizją Reżysera i Scenografa – poinformowała Ewa Surmacz.

Gdzie można było spotkać parowóz?

Nagranie scen z udziałem parowozu Ty42 musiało być jednak ciekawym wyzwaniem logistycznym, gdyż rzeczywiście pojawił się on w Warszawie, Tychach, Racławicach Śląskich i Twardawie.

Przemierzyliśmy część Polski by, wraz z parowozem, oddać magię jego podróży. Zdjęcia realizowaliśmy w Warszawie, Tychach, Twardawie i Racławicach Śląskich.

W Racławicach Śląskich miało miejsce nagranie sceny, kiedy to podróżni wsiadają do wagonu barowego. Natomiast w Warszawie sceny były nagrywane w okolicach Mostu Poniatowskiego, który oczywiście sam w sobie jest mostem drogowym, z zainstalowaną infrastrukturą torową, po której poruszają się tramwaje.

Tyskie opowiada o historiach Kolejarzy

Na koncie Instagram browaru możemy znaleźć historie kolejarzy, jak to się stało że zaczęli pracę w branży? Kolejarze opowiadają o początku swojej miłości do kolei.

Dodatkowo na czas okołoświąteczny – poświęcamy w swojej komunikacji więcej przestrzeni na świąt kolei i ludzi z nią związanych. Przykład takich aktywności znajdziecie Państwo na naszym Instagramie, gdzie przedstawiamy historię ludzi kolei – www.instagram.com/tyskie/

Podobne artykuły